Türkiye Cemre'yi konuşuyor! İntihara nasıl sürüklendi?

Trans kadın Cemre'nin intihar ettiği haberi sosyal medyada dalga dalga yayıldı... Türk milliyetçisi bir LGBT birey olan Cemre'nin ölümünden, kensini siyasi gerekçelerle "faşist" olarak hedef gösteren ve işinden attıran LGBT dernekleri sorumlu tutuluyor...

"Cemre" takma ismini kullanan trans bireyin intiharı yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Sosyal medyada Türk milliyetçisi bir LGBT birey olduğu için hedef gösterilen Cemre intihar ederek yaşamına son verdi.

Cemre'nin işinden LGBTİ+ dernekleri tarafından kovdurulduğu, milliyetçi olduğu için "mahalle baskısına" maruz kaldığı ve intihara sürüklendiği öne sürülüyor.

Olay sosyal medyada geniş yankı bulurken, Cumhuriyet Gazetesi'nden Sefa Uyar konuyla ilgili, "Trans olduğu için ötekileştirilen, Türkçü olduğu için de etnikçi LGBTİ tayfası tarafından dışlanan, işinden dahi kovdurulan Cemre intihar etmiş. Duyduğum andan beri üzgünüm ve öfkeliyim." paylaşımı yaptı.

Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi bulunan Murat Soydan ise şu ifadeleri kullandı;

"LGBTİ+ dernekleri bir trans kadın olan Cemre'yi her girdiği işten attırmış, üstüne sürekli sosyal medyadan taciz etmiş ve "faşist" diye hedef göstermiş... Sebebi Türkçü olması... Cemre bugün, doğum gününde intihar etti."

 

 

Türkiye Cemre'yi konuşuyor! İntihara nasıl sürüklendi? ile ilgili etiketler İntihar cemre LGBT
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.