Thodex'in büyük vurgununu kim önceden gördü?

Kripto para borsası Thodex'deki 2 milyar dolarlık vurgun iddiaları sonrası gözler kripto para piyasasına çevrildi. Sosyal medyada bir kullanıcının skandalın ortaya çıkmasından 4 günce Thorex'teki dikkat çeken hareketliliği paylaşmıştı.

Kripto para şirketi Thodex'in işlemlerine ara vermesi ve kurucusu Faruk Fatih Özer'in 21 Nisan Çarşamba günü Arnavutluk'un başkenti Tiran'a kaçtığının belirlenmesinin ardından şaşırtan bir detay ortaya çıktı.

Sosyal medya ağı Twitter'da Cedric Gerard adlı bir kullanıcı, Thodex'in geçtiğimiz günlerde piyasa fiyatının yüzde 30 altına Dogecoin sattığını ve kripto paralarını almak isteyenlere izin vermediğini belirtti. Gerard, Thodex'in 24 saat içinde yaklaşık 500 milyon dolarlık Dogecoin sattığını yazdı ve düşük işlem fiyatını gösteren ekran görüntüsü paylaştı.

"BU KAÇIŞ STRATEJİSİNE BENZİYOR"

Sosyal medya kullanıcısının tweetinde, "Türk borsası Thodex'i inceliyor musunuz? Dogecoin'i yüzde 30 piyasa fiyatının altında satıyorlar ve onları geri almaya çalıştığınızda paraları alıkoyuyorlar. Bir kaçış stratejisine benziyor mu? Bütün bunlar Dogecoin pompasına denk geliyor mu? 24 saat içinde 500 milyon doların üzerinde Dogecoin ticareti yaptılar" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Thodex'in büyük vurgununu kim önceden gördü?

NE OLMUŞTU?

Kripto para borsası Thodex'in işlemlere kapanması ve şirketin sahibi Faruk Fatih Özer'in yurt dışına kaçtığı iddiaları sonrası harekete geçen MASAK, şirketin tüm hesaplarına bloke koydu. Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter'dan yaptığı açıklama ile iddiaların asılsız olduğunu öne sürdü. Birkaç gün içinde Türkiye'ye geri dönüş yapacağını söyledi. Mağdur ve şirket çalışanlarının ifadelerine İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğünde devam ediliyor. Şu ana kadar gözaltına alınan bulunmuyor.

Thodex'in büyük vurgununu kim önceden gördü? ile ilgili etiketler Twitter Cedric Gerard thodex alış dogecoin