Taylan Antalyalı neden oynamıyor?

Gedson'un ara transferde kiralanması ve kadroya hızlı bir giriş yapması en fazla Belhanda’yı vurmuş gibi gözükse de Taylan da bu durumdan önemli ölçüde etkilendi. Orta sahanın banko ismi olarak öne çıkan, A Milli Takım'a çağrılsın kampanyaları yapılan Taylan Antalyalı'nın neden oynamadığı merak konusu...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

"Fatih Terim'in yeni prensi" olarak lanse edilen ve Galatasaray'da Süper Lig'in ilk 24 haftası itirabariyle en çok süre alan oyuncu konumundaki Taylan Antalyalı'nın birden ortadan kaybolması kafa karıştırdı. Sarı-Kırmızılı taraftarın kısa sürede gözdesi haline gelen, yüksek performansıyla A Milli Takım'ı zorlayan 26 yaşındaki orta saha oyuncusu gözden mi düştü?

Süper Lig’deki son 4 maçta sadece 28 dakika süre alan Taylan Antalyalı, Kasımpaşa ve Ankaragücü maçlarında şans bulamamıştı. Taylan, Alanya’da 11 dakika, Erzurum maçında 17 ise dakika sahada kaldı. Milliyet'in haberine göre, bu sezon sürekli ilk 11’de forma giyen ve buna bağlı olarak ligin ilk yarısında kasık ağrılarından şikayetçi olan futbolcuda ayrıca pubis başlangıcı tespit edildi.

Yoğun maç trafiğinin yol açtığı kasık ağrısı ve pubis başlangıcı şikayetleri oldu. Ancak Taylan’ın şikayetleri ligin ilk yarısındaki yoğunluğa bağlı yorgunluklardı. Ligde Fenerbahçe derbisinde son kez ilk 11’de yer alan Taylan, kupada da elendikleri Alanya maçında 11’de forma giymişti. Taylan’ın kulübeye çekilmesinde pas hataları ve riskli oyununun da önemli bir etken olduğu belirtildi.

2019 yazında Galatasaray'a imza atan Taylan Antalyalı'nın 2023'e kadar sözleşmesi bulunuyor.

Taylan Antalyalı neden oynamıyor? ile ilgili etiketler Galatasaray Taylan Antalyalı