Taksi şoförünün ırkçı sözlere yanıtı büyük beğeni topladı: İşte sosyal medyada gündem olan o anlar

ABD'de bir taksi şoförünün ırkçı sözlere verdiği tepki sosyal medyada gündem oldu. Araca binen yolcunun ırkçı sözlerine tepki gösteren taksi şoförü, iki yolcuyu aracına almayı reddederek kovdu. Araç içi kamerasına yansıyan görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde taksi şoförü James Bode, ırkçı ifadeler kullanan iki yolcuyu aracına almayı reddederek kovdu. Yolcunun sözlerine tepki göstermesinden sonra müşteriler tarafında tehdit ve hakarete uğrayan Bode, o anları sosyal medya hesabı Facebook ‘tan paylaştı.

Taksi şoförü James Bode, başına gelen bu olayı Facebook hesabından takipçileri ile paylaştı. Taksici James Bode'un paylaştığı videoda, Leigh Valley bölgesinden araca binen bir kadın yolcunun gülerek "Sen beyaz adam gibisin. İngilizce de konuşuyor musun?" şeklinde konuştuğu kaydedildi.

ARAÇTAN İNDİRDİ

Oda TV'nin derlediği habere göre, ırkçı söylemlerin ardından yolcuları araçtan indiren Bode, yolcuların tavrının uygunsuz olduğunu ifade ederken "Direksiyonda oturan bir beyaz olmasaydı ne fark ederdi?" diyerek olaya tepki gösterdi.

Taksici James Bode, daha sonra ırkçılık yapan kadın yolcunun araçtan inmesini istedi. Şoförün isteği üzerine dışarıda araca binmek üzere olan diğer erkek yolcu taksiciyi tehdit ve küfür ederek, "Senin o kahrolası yüzünü dağıtacağım." diye konuştu.

MİLYONLAR TARAFINDAN İZLENDİ

Yolcular tarafından tehdit edildikten sonra taksici James Bode yolcuları bu yaptıklarından dolayı polise şikâyet edeceğini ifade etti. Olay sırasında ırkçılığı kayıt altına alınan şoförün videosu sosyal medyada 3, 5 milyon kez izlendi. Bode'nin çalıştığı özel taksi çağırma şirketi tarafından yapılan açıklamada "Bode'ye, bu hoşgörüsüz nefrete anında cevap verdiği ve ayrımcılık karşıtı politikalarımızı desteklediği için inanılmaz derecede minnettarız." şeklinde ifade edildi.

Taksi şoförünün ırkçı sözlere yanıtı büyük beğeni topladı: İşte sosyal medyada gündem olan o anlar ile ilgili etiketler ABD Sosyal Medya taksi şoför yolcu ırkçı sözler
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.