Sözcü gazetesi kapatılacak mı? Sözcü kimin, sahibi kim?

Sözcü gazetesi tarafından yapılan Ayasofya haberine büyük tepkiler gelmeye devam ediyor. 2020 yılının felaketleri arasında Ayasofya’nın gösterilmesi sonrasında Basın İlan Kurumu’ndan bir açıklama geldi. Peki, Sözcü gazetesi kapatılıyor mu?

1 Ocak 2021 tarihli gazetesinde 2020 yılı felaketleri arasında Ayasofya’nın açılışını gösteren Sözcü’ye büyük tepkiler geliyor. Ayasofya'nın aslına çevrilmesini de felaketler arasında gösteren Sözcü gazetesine ilk tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

Erdoğan, "Ben Sözcü Gazetesi okumuyorum. Kimse para verip almasın. Ayasofya 2020 yılının taçlı yıldızıdır" ifadelerine yer verdi. Sosyal medyadan da Sözcü'nün Ayasofya'nın aslına çevrilmesini felaket olarak göstermesine tepkiler geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: "Biz değiştiklerini düşünüyoruz onlar her defasında değişmediklerini gösteriyorlar. Fırsat bulduklarında 1940'lara dönerler tezimizi her defasında doğruluyorlar. Milletimizin değerleriyle, inançlarıyla her zaman kavga içinde oldular. Ayasofya'nın ibadete açılmasına 'felaket' diyerek gerçek yüzlerini manşete taşımışlar. Ortak amaçlarından vazgeçmeyecekler."

Sözcü gazetesi kapatılacak mı? Sözcü kimin, sahibi kim?

AK Parti İstanbul İl Başkan Bayram Şenocak: "Sözcü adlı paçavra, 2020 yılının felaketleri arasında Ayasofya'nın açılışını da saydı. Ayasofya'nın açılışına Bizans artıkları bile Sözcü kadar üzülmemiştir. Bu da gösteriyor ki, haysiyetten bağımsız bu paçavranın bizatihi kendisi, basınımızın başına gelmiş en büyük felakettir."

Sözcü gazetesi kapatılacak mı? Sözcü kimin, sahibi kim? - Resim : 2

Basın İlan Kurumu tarafından yapılan açıklamada; Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2021 tarihli ‘2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı’ manşetli haberinde, Ayasofya’nın cami hüviyetine geri döndürülmesi felaket olarak yorumlanmıştır. Bu haber toplumun farklı kesimlerinde ciddi tepkiye yol açmış, maşeri vicdanı yaralamıştır.

Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararının ilgili hükümlerine göre gazetenin bu haberi resen ele alınıp, gerekli işlemler yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz. ifadelerine yer verildi.

Sözcü gazetesi kapatılacak mı? Sözcü kimin, sahibi kim? - Resim : 3

SÖZCÜ GAZETESİ KİMİN?

Son olarak Sözcü gazetesinin sahibinin Estetik Yayıncılık’ın tek sahibi haline gelen Beme Media A.G’nin yönetim kurulu başkanı Boyd Zachery Brannon ile yayın grubunun sahibi Burak Akbay olduğu belirtilmişti.

Sözcü gazetesi kapatılacak mı? Sözcü kimin, sahibi kim? ile ilgili etiketler Sözcü Ayasofya sözcü gazetesi
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.