Son dakika! Ünlü modacı Nur Yerlitaş vefat etti!

Son dakika! Ünlü modacı, jüri üyesi , televizyoncu Nur Yerlitaş hayatını kaybetti. Yerlitaş uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. Ayrıca ünlü modacı geçtiğimiz yıl 6 Ağustos'ta bir de beyin ameliyatı geçirmişti. Yerlitaş'ın ölümü sanat ve moda dünyasında büyük üzüntü yarattı.

Henüz 64 yaşında olan Nur Yerlitaş sanat va gösteri camiasında ilgi gören bir modacıydı. Yerlitaş Türkiye'de televizyonlardaki kıyafet yarışmalarında juri üyesi olarak bir çok programda yer aldı. Ekranların sevilen ismiydi. 

YERLİTAŞ 64 YAŞINDAYDI

Yerlitaş son olarak katıldığı bir televizyon programında şunları söylemişti:

Son dakika! Ünlü modacı Nur Yerlitaş vefat etti!

"İlk ameliyatı olduğumda sağ tarafta da bir kitle vardı. İlk başta gerek görmemişti doktorum. Kontrole gittim 6 ay sonra doktor baktı ‘hemen ameliyat’ dedi ve ameliyat oldum. Şimdi yeniden tedavi sürecine başladık. Çok yorgun bir hayatım oldu. İyi günlerim, kötü günlerim oldu. Baş ağrılarım vardı. Televizyon programı bitti doktora gittim teşhisi koydular. Biraz düzeleyim inşallah televizyonlara çıkacağım."

ŞEHİTLERLE İLGİLİ SÖZLERİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Modacı Nur Yerlitaş hakkında Instagram üzerinden yapılan canlı yayında sarf ettiği "Ne yapayım Allah Allah şehitler mehitler aman yeter" sözleri nedeniyle şarkıcı Tuğba Ekinci, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye Harp Mamulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği, Şehit Aileleri Yardımlaşma Sosyal Kültürel ve Dayanışma Derneği'nin de aralarında bulunduğu 72 kişi suç duyurusunda bulunmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcılığı, şüphelinin, terör saldırısında şehit olan güvenlik güçlerinin anısına duyulan saygı gereği, kendisine yapılan uyarılar üzerine gerçekleştirdiği, nezaket ve saygı kurallarını aşan eyleminin soruşturma iznine tabi suçu oluşturabileceğinden Adalet Bakanlığından izin istemişti.

Bakanlıktan Yerlitaş hakkında "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan "soruşturma izni verilmesine yer olmadığı" şeklinde yanıt gelmişti.

 NUR YERLİTAŞ KİMDİR?

Türkiye'de Nurella lakabıyla tanındı. 1960'da doğumludur. Türkiye'de jüri üyeliğini üstlendiği programlarla tanındı. Ayrıca pek çok ünlü ismin sahne kostümünü tasarladı.

Kariyerine Nur Yerlitaş, 80'li yılların başlarında İtalya'dan ve Fransa'dan getirdiği kıyafetleri satarak başladı. 2010'da Yemekteyiz programında yarışmacı oldu. Demet Akalın'ın Giderli 16 isimli albümünde yer alan "Türkan" isimli müzik klibinde oynadı. Genellikle moda alanında tanınıyor olsa da, 2007 yılında dans yarışmasının jüri üyeliğini de yaptı.

YERLİTAŞ'IN YER ALDIĞI PROGRAMLAR

Bak Kim Dans Ediyor (2007)
Yemekteyiz (2010)
Bugün Ne Giysem (2011)
Bu Tarz Benim (2014)
İşte Benim Stilim (2015-2017)
Maral: En Güzel Hikâyem (2015) – 9. bölüm
“Türkan” – Demet Akalın (2011)
“Karagözlüm” – Serkan Kaya

Son dakika! Ünlü modacı Nur Yerlitaş vefat etti! ile ilgili etiketler Nur Yerlitaş kanser Son dakika Moda beyin ameliyatı ünlüler
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.