Serap Helvacı kimdir? Prof. Dr. Serap Helvacı kaç yaşında, neden öldü?

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin eski dekanlarından Galatasaray Kulübü yöneticilerinden Mehmet Helvacı'nın eşi Serap Helvacı hayatını kaybetti. Peki, Serap Helvacı kimdir?

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Serap Helvacı yaşamını yitirdi. Galatasaray Kulübü eski yöneticilerinden Mehmet Helvacı'nın eşi olan Serap Helvacı için Burak Elmas baş sağlığı mesajında bulundu.

Serap Helvacı Kimdir?

1959 yılında Edirne’de dünyaya gelen Serap Helvacı, ilkokulu Edirne Şehit Asım İlkokulu'nda, ortaokul ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde bir yıl okuduktan sonra İ. Ü. Hukuk Fakültesi'nden 1983 yılında mezun oldu.

Aynı yıl İ.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü'nde başladığı Yüksek Lisansı'nı 1985 yılında bitirerek doktora sınavlarına girdi ve İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü'nde doktora eğitimine başladı.

Serap Helvacı kimdir? Prof. Dr. Serap Helvacı kaç yaşında, neden öldü?

1987 yılında Yüksek Öğrenim Kurumu'nun sağladığı bursla iki yıl süre ile İsviçre'ye, Lozan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne gitti. Halen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Özel Hukuk Bölüm Başkanı ve Medeni Hukuk Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yaptı.

Galatasaray Lisesi'nden dönem arkadaşı Prof. Dr. Mehmet Helvacı ile evli olan Serap Helvacı, Sinan ve Selim adlarında iki erkek çocuk sahibidir.

Serap Helvacı kimdir? Prof. Dr. Serap Helvacı kaç yaşında, neden öldü? ile ilgili etiketler serap helvacı
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.