Rusya, eşcinsellik propagandası yaptığı iddiası ile Netflix hakkında inceleme başlattı

Rusya, Netflix'i eşcinsel propagandası yasasını ihlal etmekle suçlanıyor. Şirket, yasaları ihlal ettiği tespit edilirse para cezası ve hizmetlerin geçici olarak askıya alınmasıyla tehdidiyle karşı karşıya kalabilir.

Popüler yayın akışı platformu Netflix, Rusya'da aileleri korumakla görevli kamu kuruluşu tarafından, eşcinsel propagandası yasasını ihlalle suçlandı. Suçlamaların ardından Rus yetkililer Netflix hakkında inceleme başlattı.

Son gelen bilgiler, Rusya İçişleri Bakanlığı’nın şikayeti incelemeye aldığı yönünde. Platformun LGBTQIA+ temalı bazı içerikleri 16 yaş ve üstü için uygun olarak derecelendirildiğine dikkat çekildi. Rusya'da yasalar, geleneksel olmayan cinsel ilişkilerle ilgili propaganda özellikleri taşıyan içeriklerin 18 yaş altına ulaşmasını yasaklıyor.

Platformun yasayı çiğnediği tespit edilirse Netflix, 1 milyon ruble (13.390 dolar) para cezası ödemekle kalmayacak hizmeti geçici olarak askıya alınabilecek.

 

Rusya, eşcinsellik propagandası yaptığı iddiası ile Netflix hakkında inceleme başlattı ile ilgili etiketler Netflix Rusya Ceza eşcinsellik propagandası LGBT inceleme
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.