Rıza Pekkutsal'a büyük vefasızlık! Cenaze törenine Yeşilçam oyuncularından kimse katılmadı

Kemal Sunal ile birlikte rol aldığı 'Korkusuz Korkak' filmindeki 'memur', Kaygısızlar dizisindeki 'Hacı Gaffur', rolleriyle hafızalara kazınan Yeşilçam oyuncusu ve ses sanatçısı Rıza Pekkutsal, 87 yaşında hayatını kaybetti. Rıza Pekkutsal'ın cenazesi, Eski Buca Mezarlığı'nda toprağa verildi. Rıza Pekkutsal'ın cenaze törenine sanat camiasından katılımın olmaması ise dikkat çekti.

Sinema, tiyatro, dizi ve reklam oyunculuğunun yanı sıra çok sayıda filme sesiyle hayat veren ve ayrıca 20 plağa imza atan Rıza Pekkutsal, 87 yaşında yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı dün İzmir'deki evinde hayatını kaybetti. İkinci eşinden 5 ay önce boşandığı ve bir huzurevinde kaldığı öğrenilen Pekkutsal için Buca ilçesindeki Yaylacık Camiinde öğlen namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Rıza Pekkutsal

İZMİR'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Cenazeye Pekkutsal'ın kızı Funda Pekkutsal Karakuş, akrabaları ve yakınlarının yanı sıra İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise cenazeye çelenk gönderdiği görüldü. Öğle vakti kılınan namazın ardından Pekkutsal'ın cenazesi, Eski Buca Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Rıza Pekkutsal'a büyük vefasızlık! Cenaze törenine Yeşilçam oyuncularından kimse katılmadı

YEŞİLÇAM OYUNCULARINDAN KİMSE CENAZEYE KATILMADI

Cenaze törenine katılan dizi oyuncusu Cengiz Akbudak, "Yeşilçam'ın usta oyuncularından birini daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bize hep Kemal Sunal ile çektiği filmleri anlatırdı" dedi.

Pekkutsal'ın yakını Özgüç Kanar ise cenaze törenine Yeşilçam emektarlarından kimsenin gelmemesine tepki gösterdi. Kanar, "Rıza Ağabey çok neşeli bir insandı. Girdiği ortamı neşelendirirdi. Çok büyük bir kayıp. Usta sanatçılara en çok Cem Yılmaz vefa gösteriyor. Rıza Ağabey Kaygısızlar dizisinin Hacı Gaffur'uydu. İstanbul'dan en azından bir kişiyi görmek isterdik" diye konuştu.

Rıza Pekkutsal'a büyük vefasızlık! Cenaze törenine Yeşilçam oyuncularından kimse katılmadı


Kemal Sunal'la pek çok filmde rol alan, ‘Bombacı Mülayim’ filmindeki memur ve Kaygısızlar dizisindeki Hacı Gaffur karakterleri ile hafızalara kazınan Pekkutsal'ın 20’ye yakın plağa imza attığı da biliniyordu. (İHA - DHA)

 Rıza Pekkutsal'a büyük vefasızlık! Cenaze törenine Yeşilçam oyuncularından kimse katılmadı

 

Rıza Pekkutsal'a büyük vefasızlık! Cenaze törenine Yeşilçam oyuncularından kimse katılmadı ile ilgili etiketler İzmir cenaze Rıza Pekkutsal cenaze töreni
GÜNÜN VİDEOSU

Deprem anında kaydedildi: Denizin ortasından dumanlar yükseldi

Bursa'da 5.1'lik Gemlik depreminin olduğu sırada denizin ortasından çıkan beyaz duman bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Deprem anında çekilen görüntülerde, denizin ortasından beyaz bir dumanın çıktığı görülüyor.