Rıza Akpolat kimdir? CHP Beşiktaş adayı!

Rıza Akpolat kimdir? CHP Parti Meclisi'nin tamamlanmasından sonra İstanbul ilçe adayları belli oldu. Açıklanan ilçeler arasında Beşiktaş'ta yer aldı. CHP Beşiktaş adayı Rıza Akpolat oldu. 1982 doğumlu olan Akpolat 2015 Genel Seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem milletvekili adayı olmuştur. Peki Rıza Akpolat kimdir? Ne iş yapıyor? Detaylar haberimizde...

Rıza Akpolat kimdir? CHP'nin İstanbul ilçe belediyeleri için başkan adayları belli oldu. CHP Parti Meclisi toplantısı bittikten sonra İstanbul'un 39 ilçesinden 29'unda belediye başkan adayları açıklandı. CHP Beşiktaş adayı Rıza Akpolat oldu. Peki Rıza Akpolat kimdir? Ne iş yapıyor? Merak edilen detaylar haberimizde...

 RIZA AKPOLAT KİMDİR?

1982 yılında İstanbul'da doğdu.

Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.

2006-2008 arası Bahçelievler Gençlik Kolu Yöneticiliği,

Rıza Akpolat kimdir? CHP Beşiktaş adayı!

2009-2011 arası Bahçelievler İlçe Yöneticiliği,

Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı,

2011-2015 arası Bahçelievler İlçe Başkanlığı görevlerini yaptı.

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden 25. Dönem milletvekili adayı oldu.

CHP, İstanbul'da 29 ilçe belediye başkan adayını belirledi. Buna göre, 5 belediye başkanı görevine devam etmesi için aday gösterilirken, CHP'li 5 belediyede ise yeni isimler aday gösterildi.

CHP'de 18 saat süren Parti Meclisi sona ererken 145 belediye başkan adayı daha belli oldu. Toplantı sonrası açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Seyit Torun, "İstanbul'da 29 ilçe adayımızı belirledik. Bu zamanda toplamda 842 belediye başkan adayını açıkladık" dedi.

ADAY GÖSTERİLEN BELEDİYE BAŞKANLARI:

Adalar - Erdem Gül
Ataşehir - Battal İlgezdi
Avcılar - Turan Hançerli
Bahçelievler - Mehmet Ali Özkan
Bakırköy - Bülent Kerimoğlu
Başakşehir - Abdulhadi Akmugan
Bayrampaşa - Remzi Albayrak
Beşiktaş - Rıza Akpolat
Beykoz - Coşkun Tosun
Büyükçekmece - Hasan Akgün
Çatalca - Cem Kara
Çekmeköy - Seyfettin Yıldırım
Esenyurt - Kemal Deniz Bozkurt
Fatih - Soner Özimer
Gaziosmanpaşa - Erkan Kaya
Güngören - İsmet Yaşar
Kadıköy - Şerdil Dara Odabaşı
Kartal - Gökhan Yüksel
Pendik - Mehmet Salih Usta
Sancaktepe - Özgen Nama
Sultanbeyli - Ayhan Koç
Sultangazi - Haluk Bozkurt
Şile - Ali Secaattin Güney
Tuzla - Salim Gürsoy
Ümraniye - Cafer Aktürk
Üsküdar - Ahmet Kılıç
Zeytinburnu - Adil Emecan
Eyüpsultan - Emel Bilenoğlu
Sarıyer - Şükrü Genç

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş, İstanbul'un bir ilçesidir. Adını İstanbul'un en eski semtlerinden bir olan Beşiktaş semtinden alır. 8,4 km uzunluğunda sahili olduğu İstanbul Boğazı’nın Rumeli yakasında yer alan ilçe batıda Şişli ve Kâğıthane, güneybatıda Beyoğlu, kuzeyde Sarıyer ilçeleriyle komşudur. Yüzölçümü 11 km², nüfusu ise 2014 ADNKS verilerine göre 188.793'tür.

Hem nüfus, hem de alan olarak İstanbul kentinin küçük ilçelerinden biri olmasına karşın iki kitayı ve İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin bağlantı yollarını bulundurduğu için günlük ortalama 2 milyon kişinin geçtiği, sahip olduğu son dönem Osmanlı mimarisi eserleri, Boğaziçi yamaçlarındaki doğa manzaraları, üniversiteler ve Levent-Maslak hattındaki iş merkezlerinin yer aldığı canlı bir alandır.

Beşiktaş tarih boyunca birçok adla anılmıştır. Bunun temel nedeni Osmanlı dönemine kadar sürekli bir yerleşim yeri niteliği kazanamamasıdır. Dolayısıyla zaman içinde çeşitli olaylara, buradaki önemli yapılara ya da anıtlara göre adlar almıştır.

Çeşitli tarihçilere ve Beşiktaş'ın sakinleri arasında yaygın olan ve yazılı kaynaklarla da desteklenen bir teze göre Beşiktaş adının aslı Beştaş'dır; Barbaros Hayreddin Paşa'nın gemilerini bağlamak üzere diktirdiği beş taş direk anlamındaki beştaş'dan bozularak bugünkü adını aldığı kabul edilir.

Rıza Akpolat kimdir? CHP Beşiktaş adayı! ile ilgili etiketler CHP