Rekor kokain yakalamasında tutuklanan 5 sanık için istenen ceza belli oldu 67 yıl 6'şar ay!

Mersin Başsavcılığınca, Ekvator'dan Mersin Limanı'na gelen bir gemide Türkiye tarihinin 1 ton 300 kilogramlık "rekor kokain yakalaması" ile ilgili tutuklu 5 sanık hakkında 67 yıl 6'şar aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ekvator'dan Mersin Limanı'na gelen bir gemide 1 ton 150 kilo kokain maddesi ele geçirilmişti.

Mersin Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Ekvator ülkesinden Mersin Limanı'na gelen bir gemide muz yüklü konteynır içerisinde uyuşturucu madde bulunduğu ihbarı alınması üzerine, İl Emniyet Müdürlüğü ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ile koordineli yapılan operasyonel çalışmada, bahse konu konteyner içerisinde 1000 paket halinde 1 ton 150 kilogram kokain maddesi ele geçirildi.

BAKAN MUŞ: BUGÜNE KADAR YAPILMIŞ EN BÜYÜK ÇAPLI KOKAİN YAKALAMASIDIR

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada 'Ticaret Bakanlığımız Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Mersin Limanı'nda 1 ton kokain yakalaması yapılmıştır. Bu yakalama, Türkiye'de bugüne kadar yapılmış en büyük çaplı kokain yakalamasıdır. Bu başarılı operasyondan ötürü Gümrük Muhafaza ekiplerimizi tebrik ediyorum.' dedi.

 

İSTENEN CEZALAR BELLİ OLDU

Mersin Başsavcılığınca, "rekor kokain yakalaması" ile ilgili tutuklu 5 sanık hakkında 67 yıl 6'şar aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

 

Rekor kokain yakalamasında tutuklanan 5 sanık için istenen ceza belli oldu 67 yıl 6'şar ay! ile ilgili etiketler Rekor kokain
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.