Powered By Pride ne demek? Taylan Antalyalı kimdir?

Galatasaraylı oyuncu Taylan Antalyalı’nın giydiği LGBT tişörtlü paylaşımı oldu yarattı. Bazı taraftarlar bu duruma tepkisini dile getirirken Powered By Pride ne demek sorusuna cevap arandı. Peki, Taylan Antalyalı kimdir?

Süper Lig takımlarından Galatasaray’ın orta sahadaki yıldız isimlerinden Taylan Antalyalı’nın giydiği LGBT tişörtlü fotoğrafını sosyal medyadan paylaşması bazı kesimler tarafından eleştirildi. Üzerinde LGBT renklerini temsil eden Powered By Pride yazılı tişörtü tepki alan Antalyalı’nın kısa süre sonra bu paylaşımı kaldırdığı gözlemlendi.

Taylan Antalyalı, sosyal medyada büyük eleştiriler alırken milli takıma bir daha çağırılmaması gerektiği hakkında da yorumlar yapıldı.

POWERED BY PRİDE NE DEMEK?

Pride, İngilizce kökenli bir kelimedir. Gurur, kibir, kibirlenmek, övmek, iftihar etmek gibi anlamlara gelen Pride kelimesi yine kullanım açısından kuşların tüylerini kabartması şeklinde de görülebilir.

Pride kelimesi İngilizcede; görkem, saltanat, büyüklük, kibir, iftihar etmek, övmek gibi anlamlara gelmektedir.

Powered By Pride ne demek? Taylan Antalyalı kimdir?

TAYLAN ANTALYALI KİMDİR?

8 Ocak 1995 tarihinde Muğla’da dünyaya gelen Taylan Antalyalı, futbola Muğlaspor alt yapısında başladı. Ön libero, merkez orta saha ve 10 numara bölgelerinde oynayabilen Antalyalı, 1.80 boyundadır.

2012 senesinde Bucaspor ile profesyonel sözleşme imzalayan Antalyalı, 2019-2020 sezonunda Galatasaray’a transfer oldu. 2020-2021 sezonunda Galatasaray forması ile çıktığı 34 Süper Lig maçında Antalyalı son olarak da Euro 2020’de Türkiye A Milli takımına çağrılmıştır.

Powered By Pride ne demek? Taylan Antalyalı kimdir? ile ilgili etiketler Galatasaray Powered By Pride Taylan Antalyalı LGBT
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posteri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asıldı! "Yine Reis, Yeniden Reis"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı. O anları kameraya alan bir vatandaşın "Yine Reis, Yeniden Reis" sloganları attığı görüldü.