Pelin Batu'nun evliliğinde neler oluyor? Eşi Macit Bitargil ile evleri ayırdılar

43 yaşındaki oyuncu Pelin Batu, 4 yıl önce Roma’da evlendiği kalp damar cerrahı eşi Macit Bitargil’in kendisine yoğun psikolojik baskı uyguladığı ve fiziksel şiddet eğilimli davranışlar sergilediği iddiasıyla uzaklaştırma kararı aldırdı. Ünlü oyuncu mahkemeye sunduğu dilekçede evliliğinin başından itibaren psikolojik şiddete maruz kaldığını dile getirdi.

Daha önce Hakula, Sessiz Gece, Ayışığı Neredesin, Akşam Güneşi gibi yapımlarda rol alan Pelin Batu, 2018 yılında Roma’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde, ünlü kalp damar cerrahı Macit Bitargil ile hayatını birleştirmiş ve çiftin bu evliliğinden Rafael adında bir çocuğu dünyaya gelmişti. Pelin Batu, eşinin kendisine psikolojik baskı uyguladığı iddiasıyla soluğu mahkemede aldı.

Pelin Batu'nun evliliğinde neler oluyor? Eşi Macit Bitargil ile evleri ayırdılar


EŞİNE PSİKOLOJİK ŞİDDET UYGULADI

Hürriyet'ten Özge Eğerikar'ın haberine göre; Pelin Batu’nun mahkemeye sunduğu dilekçedeki iddialara göre, Macit Bitargil evliliğin başından itibaren eşine psikolojik şiddet uyguladı. Pelin Batu’ya karşı fiziksel şiddet tehdidinde de bulunan Bitargil, sürekli telefonla mesaj atma, eşinin evini basma gibi eylemlerde bulundu.

Oyuncu, evlilik birliğinin kendisine yüklediği görevi ihmal eden Macit Bitargil’in psikolojik baskısı ve fiziksel şiddet gösterme yönündeki ciddi tehditleri nedeniyle boşanmak amacıyla dava açma aşamasına geldiğini belirtti.

 

AYRI YAŞIYORLAR


Çiftin evlilik birliğini yürütemediğini ve bu nedenle ayrı yaşadığını belirten Pelin Batu’nun avukatı Halil Cenk Akdoğan, dilekçisinde şu detaylara yer verdi:

“Çocuğunun babasıyla vakit geçirmesi için yoğun çaba sarf eden müvekkilim, Macit Bitargil ile buluşmuştur. Araba seyir halindeyken yaşanan bir tartışmada Bitargil, ‘Boşanmak istiyorsan çık git hayatımızdan. Sonu felaketle sonuçlanır. En eski Hıristiyan soyundan 30-40 adam kalmış. Bu çocuk son temsilcisi, sana yedirmezler. Aramdan çekil, velayetini ver. Çocuğa da kendime de zarar vereceğim’ şeklinde tehditlerde bulunarak, sinir krizi geçirmiştir. Müvekkilin evini basan davalı, çocuğu annesinin elinden almıştır.”

Talebi haklı bulan mahkeme, Macit Bitargil’in 2 ay süreyle Pelin Batu ile çocuğuna yaklaşmamasına karar verdi.

PELİN BATU'NUN İDDİALARINA EŞİNDEN YANIT

Aleyhine verilen karara itiraz eden Macit Bitargil ise iddiaların tamamının gerçeğe aykırı ve asılsız olduğunu belirtti. Bitargil, itiraz dilekçesinde şu sözlere yer verdi:

“Pelin Batu, kendi hayatını yaşamak uğruna aile birliğini derinden yaralamış, küçük çocuğun hayatını defalarca tehlikeye atmıştır. Çocuğun yanında sigara içmiş, çocuğun 39 derece ateşi varken gece yarısı canlı yayınlara ve Film galalarına götürmüştür. Pelin Batu, 3 yaşındaki çocuğa en ağır Fransızca literatür kitapları okumuş, psikolojik dengesini çöküntüye uğratmıştır.”

 

 

Pelin Batu'nun evliliğinde neler oluyor? Eşi Macit Bitargil ile evleri ayırdılar ile ilgili etiketler pelin batu macit bitargil uzaklaştırma kararı
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.