Özgür Özel'in adaylık ilanı sonrası bu video gündem oldu! "Kılıçdaroğlu istifa etsin diyen yok"

CHP genel başkanlığına adaylığını resmen ilan eden Özgür Özel'in seçim sonrası 5 Haziran'da Kılıçdaroğlu'nu savunduğu video gündem oldu. 5 Haziran 2023'te bir programa katılan Özel, "Parti içinde Kılıçdaroğlu istifa etsin diyen yok." demişti. İşte o anlar...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na genel başkanlık yarışında rakip olacak isim en yakınından çıktı. CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında CHP genel başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

ADAYLIĞINI RESMEN İLAN ETTİ

Kılıçdaroğlu'na danışmanlık kadrosu ve 14 Mayıs seçimlerinde altılı masadaki diğer partilere verilen 39 vekil üzerinden eleştirilerde bulunan Özel, "Ülkemizin ve çocuklarımızın hak ettiği bir gelecek için, gençleri partimizin merkezine almak için kadınların etkin olacağı siyaset tarzını güvence altına almak için, sağlık hizmetlerinden herkesin eşit yararlanması için, parti içi iktidarı kazanmak için değil, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığımı ilan ediyorum." dedi. 

SEÇİM SONRASI KILIÇDAROĞLU'NU SAVUNDUĞU VİDEO GÜNDEM OLDU

Özel'in bugün yaptığı açıklamayla adaylığını ilan etmesi sonrası 28 Mayıs seçimlerinin hemen ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı 'istifa' çağrıları yapılırken onu korumaya çalıştığı video tekrar gündem oldu. 5 Haziran 2023'te bir programa katılan Özel, "Parti içinde Kılıçdaroğlu istifa etsin diyen yok." demişti.

Özel 5 Haziran'daki programda şu ifadeleri kullanmıştı;

"Kılıçdaroğlu istifa etsin diyen yok ama Twitter'da sosyal medyada var. Bunu şunun için söylüyorum; Alınan sonuç genel başkanımızı rencide edecek, istifa çağrıları yaptıracak bir sonuç değil. Şu anda bakın sosyal medyada bazı şeyler görüyoruz. Mesela seçimden önce hangi mesajı atmış? Bugün umutsuzluk yayan, CHP nefreti yayan hesapları kazıyın, 14 Mayıs günü veya 13 mayıs günü neyi paylaşmış. Altından göreceksiniz ya AK Parti trolü, ya Cumhur İttifakı sempatizanı, ya da yandaş gazetenin bilmem şeyi ya da muhalif görünüşlü ama hep Kılıçdaroğlu nefretiyle Millet İttifakı bütünlüğünü ortadan çalışmış. Kritik tarihlerde ne yaptıklarına bakın."

Özgür Özel'in adaylık ilanı sonrası bu video gündem oldu! "Kılıçdaroğlu istifa etsin diyen yok" ile ilgili etiketler Özgür Özel CHP Kemal Kılıçdaroğlu

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.