Örsan Öymen kimdir? CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen nereli ve kaç yaşında?

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Genel Başkanlık tartışmaları gündeme geldi. CHP Genel Başkanı olarak geçtiğimiz saatlerde ismi duyurulan Örsan Öymen'in kim ve kaç yaşında olduğu merak ediliyor. Peki, Örsan Öymen kimdir? CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen kim? Örsan Öymen kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Örsan Öymen hakkında merak edilenler haberimizde...

Örsan Öymen'in kariyeri ve yaşantısı, CHP Genel Başkanlık adaylığı iddialarının gündeme gelmesiyle bir kez daha ön plana çıktı. Bu çerçevede Öymen'in kim olduğu merak ediliyor. Peki, Peki, Örsan Öymen kimdir? CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen kim? Örsan Öymen kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte ayrıntılar...

Örsan Öymen kimdir? CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen nereli ve kaç yaşında?

ÖRSAN ÖYMEN KİMDİR?

Örsan Öymen, 20 Ağustos 1965 tarihinde doğmuştur.

Profesör Doktor Örsan Öymen, Feyziye Mektepler Vakfı Işık Üniversitesi'nde öğretim üyesidir ve Işık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Felsefe bölümünde tamamlamış, yüksek lisans eğitimini ise New York Üniversitesi'nde Felsefe alanında almıştır. Doktorasını da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Felsefe alanında yapmıştır.

Örsan Öymen, CHP üyesi ve CHP'nin eski Parti Meclisi Üyesi olarak aktif siyasette yer almıştır. Ayrıca Hıfzırrahman Raşit Öymen'in oğlu, gazeteci ve CHP'nin eski Genel Başkanı Altan Öymen'in kardeşi, diplomat Onur Öymen'in amcasının oğlu olan gazeteci Mustafa Örsan Öymen'in oğludur.

Örsan Öymen, 15 Eylül tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nden yaptığı basın açıklamasında CHP Genel Başkan adayı olacağını duyurmuştur. 

Örsan Öymen kimdir? CHP Genel Başkan adayı Örsan Öymen nereli ve kaç yaşında? ile ilgili etiketler Örsan Öymen CHP
GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.