O yazardan Yenikapı'ya gitmeyen Sıla'ya sert tepki! Kalbini temizlemesi gereken kıt insaflı!

Esra Elönü, Haber 7'deki yazısında, Yenikapı mitingi öncesinde "Darbeye karşıyım ama Yenikapı'daki şova katılmayacağım" diyen şarkıcı Sıla'yı hedef aldı. Elönü, "İnsafınız yüreğiniz detone olmuş. Siz bence gazoza şarkı sözü yazmaya devam edin o gece vatana destan yazmışları incitmeyin yeter!" diye yazdı.

İştee Esra Elönü'nün o yazısı...

Oksitlenmiş kutup başı Sıla

Bazı insanlar hiç esmiyor bunaltıyor. Gündem de. Şu sıralar bazıları Aşure tabağına girince günahtan yırtacağını zanneden Fasülye gibi. Bir yırtınmalar, bir debelenmeler. Ah! Ah! Halep yanarken, şu gündeme oturup kalkmak bilmeyen, zevatları yazmak. Öyle ki buhar yapınca silmek, lazım.

İnce kıl tabakası hepsi lakin buhar fazla olunca da önümü göremiyorum. Pensilvanya’nın Takkeli Çakisi en şerefsizce tehditlerini savururken, Tank paletleri altında annesinin dağılmış başına yapışan kan kırmızı evlatlar dururken bir popcorn hatun düştü sayfaya. Sıla. Şarkı söylemeden önce boğazı yerine kalbini temizlemesi gereken kıt insaflı. 7 Ağustos Demokrasi Mitingi için Şova katılmayacağını söyleyen şarkıcı.

Şimdi sakin. 5 milyon insan gelmiş Yenikapı’ya. Yani “Sıla” katılmadığı için 1 milyon kişi gelmemezlik etmemiş. Yani diyorum şu iç sesimi hoparlöre vererek “ Olmadığında 5 milyonun insanın olduğu bir miting” çok güzeldi. Makyajı akmayan, yağmur sonrası toprak gibi kokan, limitsiz samimiyet. O meydandaydı.

Pek tabi katılmak zorunda değilsiniz, insana sağır değiliz saygı da duyabiliyoruz. Lakin on gün önce kopan bacağını gömüp vatanının gövdesine sarılarak teselli olan gazilerin olduğu bir diriliş mitingine de şov diyemezsin. Şehadet şerbetiyle vatan alan hakikat erlerini, sizin gibi ucuz reklam şarkılarıyla gazoz sattıranlar anlamaz kabul. Şehadet şerbetiyle gazoz arasındaki fark neyse o erlerle sizin gibi rütbeli cahillerin arasındaki fark o!

Katılmayı düşünmüyorum demekle, şova katılmayı düşünmüyorum demenin arasındaki farkı çok iyi biliyorsunuz.

Siz iki satırlık adamları kendinize musallat edip hasar tespit çalışması yaparken, cellatlar karşısında yavrusunun dağılmış başını tek tek toplasa da şerefsizleri vatanına musallat ettirmeyen yiğitler vardı. Anlıyorsunuz değil mi sıla hanım.

Sizin vicdan, sezon indirimlerini kaçırınca sızlayabilir lakin bu ülkede vatan gidiyor deyip vicdanıyla toprağını sallayan er kadınlar da var. Yani siz şarkı sözü yazıp o senkronda kıvırınca şov olmuyor da, babasının kucağında şehadet yoklamasında buradayım diyen evlatlar şov yapmış oluyor öyle mi? İnsafınız yüreğiniz detone olmuş. Siz bence gazoza şarkı sözü yazmaya devam edin o gece vatana destan yazmışları incitmeyin yeter!

O yazardan Yenikapı'ya gitmeyen Sıla'ya sert tepki! Kalbini temizlemesi gereken kıt insaflı! ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...