Milli judocu Mihael Zgank, Tokyo 2020'de 5. oldu... "Sabah kalktığımda olimpiyat şampiyonu olacağımı hissettim"

2019 Avrupa şampiyonu milli judocu Mihael Zbank, Tokyo 2020'de 5. oldu. Madalya umutlarımızdan olan 27 yaşındaki Sloven asıllı sporcu, "Sabah kalktığımda olimpiyat şampiyonu olacağımı hissettim" sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi. Milli boksör Bayram Malkan ise çeyrek finalde.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Tokyo 2020'deki madalya umutlarımızzdan milli judocı Mihael Zgank, hayak kırıklığına uğradı. Erkekler 90 kiloda bronz madalya mücadelesine çıkan Zgank, Özbek judocu Davlat Bobonov'a ippon ile mağlup oldu. Mihael Zgank böylece Tokyo 2020'yi olimpiyat beşincisi olarak tamamladı.

Bronz madalya mücadelesi sonrası açıklamada bulunan milli sporcu büyük üzüntü yaşadığını belirterek şunları söyledi: "Sabah kalktığımda olimpiyat şampiyonu olacağımı hissettim. Bu beklentiyle maçlarımı yaptım. Kariyerimde böyle bir gün yoktu, gücüm yerindeydi, hiç yorulmadım. Ama yarı final maçını kaybettikten sonra benim için çok zor oldu."

Sloven asıllı 27 yaşındaki judocu, yarı finalde de Alman Eduard Trippel'e yenilerek final şansını yitirmişti. 2018'den beri Türkiye adına yarışan ve Mikail Özerler ismini alan milli sporcu, 2019 Minsk'te 90 kiloda Avrupa şampiyonu olmuştu.

BAYRAM MALKAN ÇEYREK FİNALDE

Boksta erkekler 81 kiloda Bayram Malkan, son 16 turunda Ganalı Shakul Samed'i mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.

Bayram Malkan, Kokugikan Arena'da son 16 turunda Ganalı rakibiyle karşılaştı. İlk rauntta rakibine üstünlük sağlayan ve 5 hakemin 4'ünün puanını alan Bayram, ikinci rauntta rakibini saf dışı bırakarak adını çeyrek finale yazdırdı. Bayram'ın çeyrek final maçı 30 Temmuz Cuma günü oynanacak.

Malkan'ın rakibi Azerbaycan'dan Loren Berto Alfonso Dominguez oldu. Cuma günkü maç TSİ 13.24'te başlayacak.

 
Milli judocu Mihael Zgank, Tokyo 2020'de 5. oldu... "Sabah kalktığımda olimpiyat şampiyonu olacağımı hissettim"
Bayram Malkan

 

Milli judocu Mihael Zgank, Tokyo 2020'de 5. oldu... "Sabah kalktığımda olimpiyat şampiyonu olacağımı hissettim" ile ilgili etiketler Boks tokyo 2020 judo Mihael Zgank Bayram Malkan
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.