Metin Öztürk kimdir? Serveti ne kadar, vaatleri neler?

Galatasaray'da başkan adaylarından Metin Öztürk kimdir sorusuna yanıt aranmakta. Galatasaray’ın 39. başkan adaylarından Metin Öztürk’ün serveti ne kadar? Peki, Metin Öztürk kaç yaşında, aslen nereli, evli mi?

Galatasarayda olağan mali genel kurulda seçim kararının alınmasının hemen ardından başkan adayları arasında Metin Öztürk te gösterildi. 2021’deki seçimlere de katılan ancak 3. olan Metin Öztürk’ün yeniden aday olması beklenmekte.

Metin Öztürk kimdir?

14 Mart 1961 tarihinde İstanbul’un Şişli ilçesinde dünyaya gelen Metin Öztürk, 2015-2018 döneminde 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği başkanlığı görevinde yer aldı. 2019 senesinden bu yana Galatasaray Spor Kulübü'nün Divan Kurulu üyeliği yapmakta olup 4 Mayıs 2021'de Galatasaray Spor Kulübü'nün başkanlık seçiminde aday olduğunu açıklamış ve seçimde de 893 oy alarak 3. olmuştu.

Metin Öztürk kimdir? Serveti ne kadar, vaatleri neler?

41 yıllık ticari hayatı boyunca ülkenin birçok sigorta şirketlerine asistans hizmeti sağlayan yerli assistans şirketi Assistline'ın sahibi olan Öztürk, yayıncılık ve reklam sektöründe de faaliyet gösteren şirketleri yönetmektedir.

Galatasaray Adası'nın 30 yıl müdürlüğünü yapmış Süleyman Öztürk'ün en büyük çocuğu olan Metin Öztürk, aynı zamanda Galatasaray’da çok az kişinin sahip olduğu Onur Madalyası’nı kürek şubesine hizmetleriyle kazandırmış olan Türkiye Kürek Federasyonu eski başkanı Çetin Öztürk’ün de ağabeyidir.

Metin Öztürk kimdir? Serveti ne kadar, vaatleri neler? - Resim : 2

Evli ve 3 çocuk babası Öztürk’ün iki kızı Galatasaray'ın lisanslı binicisi olup, oğlu ise Galatasaray Yelkencilik Şubesi Lisanslı sporcularından olup sayısız kupa kazandırmışlardır.

Metin Öztürk kimdir? Serveti ne kadar, vaatleri neler? ile ilgili etiketler Galatasaray Metin Öztürk
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.