Meteoroloji ve AFAD'dan Ankara için peş peşe gök gürültülü yağış uyarısı! Sel ve su baskınlarına dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankaralıları sarı kodla yağışlara karşı uyarmıştı. Meteorolojinin uyarılarının ardından Ankara için AFAD'dan da uyarı geldi. AFAD, vatandaşları sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ardından Ankara için AFAD'dan ya yeni bir uyarı geldi.

AFAD, sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Meteoroloji’den alınan bilgiler ve yapılan son değerlendirmelere göre, bugün Ankara ilimizde yerel gök gürültülü sağanak yağışın aksam saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir. Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını; taşkın riskine karşı dere yataklarından uzak durulması gerektiğini önemle hatırlatıyoruz” ifadeleri yer aldı.

 

Meteoroloji ve AFAD'dan Ankara için peş peşe gök gürültülü yağış uyarısı! Sel ve su baskınlarına dikkat ile ilgili etiketler Ankara hava durumu
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.