Meral Akşener ve Özgür Özel arasında kritik görüşme! Ankara kulisleri hareketlendi: İttifak mı kuruyorlar?

Yerel seçim hareketliliği başladı. CHP'nin 38'inci Kurultay'ı sonrasında genel başkan olarak seçilen Özgür Özel ile CHP'nin eski ittifak yaptığı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener görüşmesi olacak mı soruları gündemdeydi. Ankara kulislerini Özgür Özel ve Meral Akşener görüşmesi hareketlendirdi.

Türkiye, Mart ayında yapılacak yerel seçimlere doğru geri sayıma geçerken 'ittifak' gündemi de yeniden Ankara kulislerinin birinci maddesi haline gelmeye başladı. Partiler bir yandan yerel seçimlerde aday olacak isimleri belirleme çalışmalarına hız verirken bir yandan da 'ittifak' konularını masaya yatırıyor.

Cumhur İttifakı tarafında AK Parti-MHP işbirliğinin büyük oranda devam etmesi beklenirken gözler muhalefete çevrilmiş durumda. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in her fırsatta seçimlere parti olarak tek başlarına gireceklerini açıklamasına rağmen, CHP'de lider değişiminin yaşanması sonrası nasıl bir tutum alacağı merak ediliyor.

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, 'ittifak' için ısrarcı olacakları sinyalini verirken Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı.

ÖZEL İLE AKŞENER GÖRÜŞECEK

Sözcü Medya Grubu Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, CHP lideri Özel ile İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in bir araya geleceğini belirtti. Sözcü TV'ye bağlanan Öztürk, şu ifadeleri kullandı;

YEREL SEÇİMLE İLGİLİ KONULAR ELE ALINABİLİR

"CHP Genel Başlanı Özgür Özel, İYİ Parti lideri Meral Akşener'i ziyaret edecek. Bu ziyaret muhtemelen çarşamba günü gerçekleşecek. Bu görüşmeden önümüzdeki yerel seçimle ilgili konular ele alınacaktır.

İTTİFAK MASADA 


İki partinin ittifak konusu ve İYİ Parti'nin tutumu ikili zirvede konuşulacaktır.

Söz konusu ziyaretin ardından 'Hayırlı olsun' ziyareti için de daha sonra CHP Genel Merkezi'ne gidebileceği bilgisini de aldım."

Meral Akşener ve Özgür Özel arasında kritik görüşme! Ankara kulisleri hareketlendi: İttifak mı kuruyorlar? ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.