Memurluk kalkıyor mu? Çalışma Bakanı ne dedi?

Memurluk ile ilgili sorular vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TRT Haber'de Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan ekonomi paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki memurluk kalkıyor mu? Sarıoğlu neler söyledi? Detaylar haberimizde...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, memurluk ile ilgili açıklama yaptı.Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan ekonomi paketi ile ilgili Sarıeroğlu,açıklamalarda bulundu.Peki memurluk kalkıyormu? Bakan Sarıoğlu neler söyledi? Merak edilen soruların cevapları detayları ile haberimizde...
 
Memurluk kalkıyor mu? Çalışma Bakanı ne dedi?
 
Başbakan Yıldırım, katıldığı canlı yayında devlet kadrolarının tamamının sözleşmeli olması gerektiğini söylemiş, bu açıklama sonrası "kadrolu memurluk kalkıyor mu?" sorusu gündeme gelmişti. Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, TRT yayınında iddiaları yalanlayarak "Mevcut sistemimiz neyse, aynı şekilde devam edecek" dedi.
 
Eroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle;
 
En önemli şey emeklilerimize bayram 1000 liralık bayram ikramiyesi. Ben hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 11,5 milyon dosya üzerinden bu ikramiyeleri vereceğiz. SSK Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri faydalanacak bu haktan. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz faydalanacaklar. Emekli olan geçici köy korucularımız, Kore, Kıbrıs, aylık bağlanan sivil vatandaş da faydalanacak. 12,3 milyon kişiyi inşallah bu haktan faydalanmış olacaklar.
 
Memurluk ortadan mı kaldırılıyor diye söylentiler var. Sanki böyle bir adım atılacakmış gibi kara propaganda başlamış durumda. KPSS ile memur alımlarımız, sözleşmeli personel alımlarımız, kariyer mesleklerle ilgili kamuda alımlarımız devam ediyor. Bunlarla ilgili mevcut sistemimiz neyse, aynı şekilde devam edecek. 3,5 milyon kamu görevlimiz var hepsinin içi rahat edebilir. 4b’lilerin izin konusunda bizden talepleri vardı. 4b’lilerin izin sürelerini düzelttik. Bakanlar Kurulu’na sevk edildi.
 
T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU
 
Göreve Başlama Tarihi: 20 Temmuz 2017
 
7 Haziran 1979 tarihinde Adana’da doğdu. Baba adı Şadi, anne adı Kadriye’dir.
 
Gazi Üniversitesi, İİBF, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.
 
Kadın Çalışmaları El Kitabı-Çalışan Kadınlar: Hakları ve Yeni Yasal Düzenlemeler Başlıklı kitabı bulunmaktadır. Ayrıca Kayıtlı Çalışmanın Avantajları, İş Arama Teknikleri, Çocuk Hakları, AB Ülkelerinde En İyi İkili Sosyal Diyalog Örnekleri isimlerinde ortak kitapları bulunmaktadır.
 
2008-2015 yılları arasında Ak Parti Genel Merkez Kadın Kollarında MKYK üyesi olarak görev yaptı. Genel Merkez Kadın Kollarında; İstihdam Komisyonu Başkanlığı, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, Teşkilat İşleri Başkan Yardımcılığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu İllerini Kapsayan 6.Bölge Koordinatörlüğü ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulundu.
 
2009-2014 yılları arasında Çankaya Belediyesi AK Parti Belediye Meclis üyeliği yaptı.
 
25. ve 26. Dönem AK Parti Ankara (1. Bölge) Milletvekili olarak seçildi.
 
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan 12 Eylül Askeri Darbesinden Sonra Oluşturulan Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi İnceleme Alt Komisyonu üyeliği ile İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğini İnceleme Alt Komisyonu Başkanlığı görevini yaptı. 21 Nisan - 3 Kasım 2016 tarihleri arasında Başta Cinsel İstismar Olmak Üzere Çocuklara Yönelik Her Türlü İstismar Olaylarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonunda Kâtip Üye olarak görev yaptı.
 
17 Haziran 2016 - 20 Temmuz 2017 tarihleri arasında AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 22 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresinde ve 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeniden MKYK üyesi olarak seçildi.
 
20 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini sürdürmektedir.
 
Memurluk kalkıyor mu? Çalışma Bakanı ne dedi? ile ilgili etiketler memurluk kalkıyor mu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı jülide sarıoğlu
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.