Lütfü Türkkan'ın geçmiş yıllardaki CHP eleştirisi yeniden gündem oldu: "Atatürk'ün CHP'si değildir"

İYİ Parti'nin 6'lı masa adı altında CHP ile ittifak yapmasından sonra siyaset kulislerinde de eski defterler açıldı. İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'ın CHP için söylediği o sözler yeniden gündem oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine günler kala siyaset kulisleri de hareketlendi... Öyle ki 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayını CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıklamasını ardından HDP'de Kılıçdaroğlu'na destek vereceğini duyurdu.

Bu gelişmenin ardından PKK'nın meclis uzantısı olan HDP ile Kılıçdaroğlu'nun görüşeceği haberleri tepki çekerken sosyal medyada da İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'ın geçmiş yıllarda CHP için söylediği o sözler yeniden gündem oldu...

Türkkan, CHP için "Bu CHP sizin bildiğiniz Atatürk'ün CHP'si değildir. Bu yeni CHP, Türkiye'yi bölünmeye taşıyan, Türkiye'yi federalizme taşıyan, bu konuda bölücülerin değirmenine su taşıyan bir CHP'dir." ifadelerini kullanmıştı. 

Lütfü Türkkan'ın geçmiş yıllardaki CHP eleştirisi yeniden gündem oldu: "Atatürk'ün CHP'si değildir" ile ilgili etiketler CHP Lütfü Türkkan
GÜNÜN VİDEOSU

Gazeteci Özlem Gürses: CHP Genel Merkezi'nde çok kişi ağladı

Muhalif gazeteci Özlem Gürses, Kılıçdaroğlu'nun bir kez daha mağlup olmasından sonra CHP Genel Merkezi'nde birçok insanın ağladığını söyledi.