Kirli plan! Kim bu astrologlar? Neden 'darbe' iması yapıyorlar?

Toplumu yeni bir darbe girişimi söylentisiyle tedirgin etmeye çalışan odaklar yine boş durmadı. Kripto isimler üzerinden hiçbir belge ve delile dayanmadan, korku pompalamak için düğmeye basıldı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlar kapsamında, çok sayıda FETÖ’cü gözaltına alındı. Örgütün, geleceğe yönelik planlarını hayata geçirmek için devlet kademelerinde tutmaya çalıştığı kripto FETÖ’cüler de temizlenerek, karanlık ellerin olası planları boşa çıkarıldı.

Hedef halkı germek

Tüm yurtta oluşan güvenlik ortamı, ekonomiye de yansıdı. Ancak tüm bunlar yaşanırken, kirli odaklar yeniden harekete geçerek toplumu tedirgin etmek için algı operasyonuna başladı. Önce 2. darbe girişimi kontrollü şekilde dillendirildi, ardından da hiçbir temele dayanmayan iddialar ortaya atılmaya başlandı.

Darbe dillendirildi

Güneş gazetesinin haberine göre, bu kapsamda, 16 Ekim’de Türkiye’de karışıklıklar çıkacağını iddia eden Hürriyet Gazetesi yazarı Elvan Yarma, ifadeleriyle adeta korku pompaladı. Tarot kartlarına bakarak internetin kesileceğini bile söyleyen Yarma, ‘Dışarıdan gelen bir yardıma güvenmemiz gerektiği’ vurgusu yapmayı da ihmal etmedi.

Söylediklerine ise herhangi bir dayanak gösteremedi. Yıldızlara bakarak ‘darbe kehanetinde’ bulunan Astrolog Sema Kılıç da benzer bir açıklamada bulundu. Kılıç, 15 Temmuz girişiminden bir gün önce açık açık ‘darbe olacak’ ifadelerini kullanmıştı.

FETÖ'den mesaj

O da Hürriyet’teki meslektaşı gibi 16 Ekim’i işaret edip, felaket senaryoları yazdı. “İhtilalin ayak sesleri duyulacak gibi” dedi.

FETÖ’cülerin tek tek birbirlerini ifşa etmesiyle panikleyen Fetullahçı teröristler, kendilerini güçlü gösterebilmek için emniyetin resmi Twitter hesabını kullandı. Polis radyosunun kuruluşu diye paylaşılan fotoğraftaki saatle 17-25 mesajı verilmeye çalışıldı.

Soruşturma açıldı

Hatta, örgüt üyelerinin şifreyi anlayamamasından endişe eden FETÖ’cüler, saate dikkat çekmek için attıkları tweette “Tam bu saat” ifadelerini kullandı. Emniyet yetkilileri tepkiler üzerine paylaşımı kaldırdı. Aynı hesaptan yapılan açıklamada “Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter ve Facebook hesaplarından Türkiye Polis Radyosu 64. yıl dönümü nedeniyle (Makam bilgisi dışında yayınlanan) fotoğraf kaldırılarak, ilgililer hakkında Emniyet Genel Müdürümüzün talimatıyla soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Kirli plan! Kim bu astrologlar? Neden 'darbe' iması yapıyorlar? ile ilgili etiketler Haber