'Kılıçdaroğlu kaç yıl önce tacizden yargılandı?'

Bugün herkes CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki bu köşe yazısını konuşuyor...

AK Parti'nin 'Cinsel istismar' suçuna ilişkin yasa teklifi bir süredir Türkiye'nin en önemli gündem maddesi haline geldi.

Tasarının kıyasıya eleştirildiği bir dönemde, Yeni Şafak yazarı Salih Tuna, oldukça provokatif başlık taşıyan bir köşe yazısına imza attı.

Yeni Şafak gazetesinde Salih Tuna'nın köşe yazısını gören okurlar, başlıkta; "Kılıçdaroğlu kaç yıl önce tacizden yargılandı?" sorusu ile karşılaştı.

Ancak, Salih Tuna'nın yazısını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'tacizden yargılandığı' savının detaylarını öğrenmek için okuyanları bir sürpriz bekliyordu...

ALGI OPERASYONU ELEŞTİRİSİ

Köşe yazısında, Kılıçdaroğlu'nun "cinsel istismar" düzenlemesi hakkındaki sözlerini eleştiri değil, "algı operatörlüğü" olarak yorumlayan Salih Tuna, CHP liderine de benzer bir 'üslupla' karşılık verdi.

Salih Tuna, CHP liderinin "cinsel istismar" düzenlemesi hakkında yaptığı, "5 yaşındaki çocuğa tecavüz edenlere af getiriyorlar. Sizde vicdan, ahlak yok mu? Düşünün 5 - 6 yaşında kız çocuğuna tecavüz edilecek. Tecavüzcüsü evlenirse affediliyor…" değerlendirmesini "rezil bir yalan" olarak değerlendirdi.

Tuna, "Tamam, kıyasıya eleştir, yerden yere vur, ama böyle korkunç iftira atmak da nedir? O tasarıyı “göz seviyesinde" okuyan bir insan evladı nasıl böyle bir sonucu çıkarır?" itirazında bulundu.

211120161157474073185_3.jpg

Yeni Şafak yazarı Salih Tuna bu noktada, yazısına neden "Kılıçdaroğlu kaç yıl önce tacizden yargılandı?" başlığını verdiğini okurlarına şöyle aktardı;

"Zaten fakir de, bu farkı CHP'li müfteri kozalaklar fehmedebilsin diye bugünkü yazımıza o başlığı attım. Yaptıklarının nasıl bir şey olduğunu, nasıl bir algıya koşulduklarını göstermek istedim.

Yoksa (en azından benim bildiğim) yok öyle bir şey, içiniz rahat olsun.

Bu vesileyle, Sayın Kılıçdaroğlu da umalım ki, “5 yaşındaki çocuğa tecavüz edenlere af getiriliyor" yalanının ne kadar ayıp olduğunu fehmetsin."

'Kılıçdaroğlu kaç yıl önce tacizden yargılandı?' ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.