Kandil'den sonra yeni hedef Mahmur mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün TRT ekranlarında yaptığı açıklamada Irak'ın kuzeyindeki terör yuvalarından Mahmur'a operasyon sinyali verdi. Gazeteci Hasan Öztürk'ün konuyla ilgili "BM ile de görüşüyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu adımı attığınız zaman her yerde görüşürsünüz. O zaman BM'ye 'Gel temizle' dersin. Temizlemediği takdirde bir BM üyesi olarak biz temizleriz." dedi.

TRT özel yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Mahmur, Kandil’in adeta kuluçka yuvasıdır. Bu kuluçka yuvası şehir merkezinde palazlanıyor. Eğer bunun üzerine biz gitmeyecek olursak bu kuluçka yuvası üretmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Sözleri, Irak'ın kuzeyindeki PKK varlığına ilişkindi. "Mahmur'u en az Kandil kadar önemsiyoruz" diyerek, operasyon sinyali verdi.

Türkmedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel ve Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, TRT Haber yayınında Mahmur bölgesi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

"MAHMUR, PKK'NIN ADAM DEVŞİRDİĞİ YER"

Türkmedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, Mahmur bölgesi için “Ağırlıklı olarak PKK’nın adam devşirdiği yer” dedi. “Mahmur da Sincar da bir sorun haline geldi” ifadesini kullandı.

Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ ise, “Birleşmiş Milletler gözetimindeki kamp örgütsel bir faaliyet alanına dönüştü” diyerek, “Mahmur başından sonuna proje bir coğrafya. Terör örgütünün eğitim yatağı. Katil sürüsü diyeceğimiz yapılar burada kaçırılan insanlara eğitim vermekte” diye konuştu.

"ÇOK YAKINDA O BÖLGEYE BÜYÜK BİR HAREKAT BAŞLAYABİLİR"

Başbuğ, çok yakın bir zamanda sadece Mahmur’un değil Sincar’ın ve Kandil’in de içinde olduğu büyük bir harekatın başlayacağına dikkati çekti.

Mahmur konusunun bugün toplanacak Milli Güvenlik Kurulunda (MGK) da masada olması bekleniyor.

 

Kandil'den sonra yeni hedef Mahmur mu? ile ilgili etiketler Cumhurbaşkanı PKK Recep Tayyip Erdoğan Kandil mahmur sincar
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.