İstanbul, İzmir, Ankara... Yarın hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 26 Kasım Cumartesi hava durumu tahminini yayınladı. Yapılan açıklamada İstanbul İzmir ve Ankara'nın hava durumu belirtildi. Yetkililer özellikle Ankaralı vatandaşları sel ve su baskınlarına karşı uyardı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer alan tahminlerde İstanbul, İzmir ve Ankara için de hava durumları açıklandı. 

İSTANBUL'DA SAĞANAK ETKİLİ...

İstanbul'da parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da en düşük hava sıcaklığı 9 dereceyi bulacakken en yüksek hava sıcaklığı tahmini ise 12 dereceyi görecek.

İstanbul, İzmir, Ankara... Yarın hava nasıl olacak?

ANKARA'YA SEL UYARISI

Meteorolojiden Başkent Ankara için yapılan uyarılarda sel baskınlarıa karşı bir not düşüldü. 

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarının ilk saatlerine kadar (26.11.2022 Cumartesi) Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Bolu'nun kuzeyinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli olacağı beklenmektedir. Yağışların, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer karlakarışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.


Ankara'nın hava durum tahmini için şu uyarı yapıldı:

"KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Batı Karadeniz’de devam etmekte olan yağışların Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ile Bolu’nun kuzeyinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli (30-75 kg/m2) olması bekleniyor. Yağışların 1200 m üzeri yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İstanbul, İzmir, Ankara... Yarın hava nasıl olacak? - Resim : 2

İZMİR'DE HAVA PARÇALI BULUTLU

Mereorolojiden yapılan hava durumu tahminine göre İzmir'de bölge geneli çok bulutlu, yarın sabahtan itibaren kıyı ve güney kesimler parçalı bulutlu geçecek.

İstanbul, İzmir, Ankara... Yarın hava nasıl olacak? - Resim : 3

İstanbul, İzmir, Ankara... Yarın hava nasıl olacak? ile ilgili etiketler Ankara İstanbul İzmir hava durumu
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.