İsrail, Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesini ikinci kez bombaladı! 650 hastanın durumu kritik...

Gazze Sağlık Bakanlığı, Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinin İsrail ordusu tarafından ikinci kez bombalandığını açıkladı. Şifa Hastanesi’nde tedavi gören 36’sı çocuk yaklaşık 650 hastanın hayati tehlikesi sürüyor.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik 7 Ekim’de başlattığı saldırılar 37’nci gününde devam ediyor. Bir yandan hava saldırılarını sürdüren İsrail, diğer yandan bölgeye yakıtın girmesine izin vermiyor. Yüzlerce kişinin tedavi gördüğü hastaneler bir bir tamamen yada kısmen hizmet dışı kalırken, insani kriz de büyüyor. Gazze Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Şifa Hastanesi yoğun bakım ünitesinin İsrail ordusu tarafından ikinci kez bombalandığı belirtilirken, ünitenin büyük hasar gördüğü aktarıldı.

Gazze'deki hastanelerin Genel Müdürü Muhammed Zaqout, bugün yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nin en büyük ve merkez hastanesi olan Şifa Hastanesi’nde 36’sı çocuk yaklaşık 650 hastanın hayatının tehlikede olduğunu duyurdu. Zaqout, hastanede yaklaşık bin 500 yerinden edilmiş Filistinlinin olduğunu belirtirken, “Çöp ve tıbbi atık birikmesi, su eksikliği ve elektrik kesintisi herkesin hayatını tehdit ediyor” dedi.

İsrail, Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesini ikinci kez bombaladı! 650 hastanın durumu kritik... ile ilgili etiketler Gazze Filistin İsrail
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.