Instagram'dan aile dostu uygulama! Gençler ve çocuklar için 'ara verme' özelliği geliyor

Gelen eleştiriler üzerine gençleri ve çocukları korumak adına hizmet politikalarında değişikliğe gidecek olan Instagram, kullanıcıların benzer sayfalarda uzun süre vakit harcamasını engellenmeye çalışacak. Instagram'da aralıksız uzun süre vakit geçirenlere uyarı mesajları gönderilecek.

Gençlerin ve çocukların zihinsel sağlığına zarar vermekle suçlanan sosyal medya platformu Instagram, hizmet politikalarında değişikliğe gitme kararı aldı.

Instagram, artık sayfalarda fazla vakit geçiren kullanıcıların diğer konulara yönelmelerini sağlamak için ekrana pop-up mesajlar yollayacak. Ayrıca uygulamada aralıksız 10, 20 ya da 30 dakika geçiren kullanıcılardan da mesajla biraz ara vermelerini istemekle birlikte kullanıcılara sosyal medyaya alternatif olarak yürüyüşe çıkmak, nefes egzersizleri yapmak gibi aktivitelere yönelebileceklerini söylenecek.

Platform yetkilileri, Mart 2022'de ebeveynlere çocuklarının platformu kullanımı konusunda daha fazla görünürlük vermeyi amaçlıyor. Buna göre; gençler, ebeveynlerine Instagram'da ne kadar zaman geçirdiklerini görme ya da bu zamanı sınırlama yetkisi verebilecek.

Instagram'dan aile dostu uygulama! Gençler ve çocuklar için 'ara verme' özelliği geliyor ile ilgili etiketler Instagram sosyal medya platformu ebeveynler gençleri koruma çocukları koruma hizmet politikası
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...