İmam Hatiplere 'tecavüz' kumpasının arkasında kim var?

Kısa süre önce, Karaman'da 10 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 508 yıl hapis cezasına çarptırılan sınıf öğretmeni Muharrem Büyüktürk üzerinden muhafazakarlara yönelik linç kampanyası başlatılmıştı.

Muharrem Büyüktürk'ün Ensar Vakfı'nda çalışması nedeniyle bazı çevreler tarafından tüm muhafazakarlar hedef gösterilmişti.

Ancak kısa süre sonra, Muharrem Büyüktürk'ün 'komünist' olduğu ortaya çıkmış ve zanlının mahkemede ağır bir ceza alması ile iktidarı ve muhafazakar çevreleri hedef alan bu linç kampanyası boşa çıkarılmıştı.

Benzer bir itibar suikastı bu kez İmam Hatip Liseleri için sahneye konuldu.

Son günlerde iktidara muhalif medya tarafından İmam Hatip Liselerinde yaşandığı iddia edilen 'taciz ve tecavüz' olayları kamuoyuna servis edilmeye başlandı.

Bu iddialar sosyal medyadan da FETÖ'cü çevreler tarafından geniş kitlelere servis edildi.

Son olarak, Uşak'ta bir İmam Hatip Lisesinde eğitim gören 4 kız öğrenci, matematik öğretmeni R.C.'nin kendilerini telefon mesajlarıyla taciz ettiğini öne sürdü.

Öğretmenin, açılan idari soruşturma nedeniyle açığa alındığı belirtildi.

FETÖ'cü hesaplar bu iddialayı 'İHL'de taciz skandalı' şeklinde Twitter'da paylaşarak İHL'lere karşı bir algı operasyonu çalışası başlattı.

NEDEN ENSAR VE İHL'LER HEDEF SEÇİLİYOR?

Eğitim alanında uzman isimler, İHL'lere karşı gerçekleştirilen bu karalama kampanyalarının yeni olmadığını belirtiyor.

Buna göre, Fethullah Gülen'in İHL'leri geçmişten bu yana rakip olarak gördüğü ve dersaneler ile FETÖ'cü eğitim kurumlarının kapatılması ile birlikte İmam Hatiplere karşı nefret beslediği ifade ediliyor.

Sosyal medyadaki bu linç kampanyasının da FETÖ'cü çevreler tarafından organize bir şekilde geliştirildiğinin altı çiziliyor.

Alaca İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı 2 kız çocuğuna tecavüzden tutuklandıhttps://t.co/h15RH3PVZ8 pic.twitter.com/P3whr65jpA

— Ahmet Memiş (@ahmemis) April 24, 2016

Cübbeli, bunu diyeli 1 gün,İmam Hatip derneğinin imam olan başkanı tecavüzden tutuklanalı 1kaçsaat oldu #IŞİDtinizMİ pic.twitter.com/ELzgNGxEIO

— Kaç Saat Oldu? (@kacsaattoldu) April 25, 2016

Gene taciz
Gene İmam Hatip
Bu kez Uşak'ta İmam Hatip öğretmeni 15 kız çocuğuna tacizden göz altına alındı@JeansBiri pic.twitter.com/Xz5Et3lcQ9

— Halitisci (@Halitisci) April 25, 2016
İmam Hatiplere 'tecavüz' kumpasının arkasında kim var? ile ilgili etiketler Haber