Hizbullah kurucusunun İran'ı hedef alan ve Hamaney'i Yezid'e benzeten konuşması gündem oldu

Lübnan'daki  Hizbullah'ın kurucusu Tufeyli'nin İran'ı hedef alan ve Hamaney'i Yezid'e benzeten konuşması gündem oldu. "ABD ile ortak oldunuz ve onunla işbirliği yaptınız. Ümmetin yıkımı ve yok olması için ABD'ye hizmetkar oldunuz." diyen Tufeyli, Yezid için "Sen Kerbela'daki bebeklerin katilisin. Sen Yezid'den daha acımasız ve kindarsın. Allah belanızı versin." ifadelerini kullandı.

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalar devam ederken Lübnan'daki Hizbullah'ın ilk Genel Sekreteri Şeyh Subhi Tufeyli'nin İran'ı yerden yere vurduğu konuşma gündem oldu. 

İran dini Lideri Hamaney'i Yezid'e benzeten Tufeyli, "Sen Kerbela'daki bebeklerin katilisin. Sen Yezid'den daha acımasız ve kindarsın. Allah belanızı versin." dedi. 

İşte Tufeyli'nin o konuşması: 

"İran'a söylemek istiyorum: Ümmeti Muhammedi katlettiniz. ABD ile ortak oldunuz ve onunla işbirliği yaptınız. Ümmetin yıkımı ve yok olması için ABD'ye hizmetkar oldunuz.

ABD dış işleri bakanı İran dış işleri bakanına demişti ki: "biz sizin bölgede bulunmanızı hoş karşılıyoruz". Yani hangi bölgede hareket imkanınız varsa o bölgede istediğiniz gibi at koşturun, yakın yıkın, tahrip edin. Tıpkı lübnan, suriye ve yemende yaptığınız; ırakta yapmaya çalıştığınız gibi. - Böylece onların hizmetkarıydınız.. Ancak dikkat edin müttefik değil. Siz hizmetçisiniz. Hizmetçi! Sen bir hizmetçisin Hamaney! Sen Allah ve Resulünün düşmanısın! Sen müslüman çocukların katilisin! Kerbela'daki bebeklerin katilisin! Sen yezid'den daha acımasızsın daha hakir ve kindarsın! -Neredesin sen! Gazze'de neredesin! Filistin'de neredesin! Lübnan'da yığdığın bu silahlar kimin için! Sakın bana şöyle böyle deme bunlar hainlerin bilinen mazeretleri. Bugün Allah'ın huzurunda Gazze'deki öldürdüğün her çocuktan, Siyonistten önce, Amerikalı'dan önce sen mesulsün!"

Hizbullah kurucusunun İran'ı hedef alan ve Hamaney'i Yezid'e benzeten konuşması gündem oldu ile ilgili etiketler İran Hizbullah İsrail Filistin

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.