Hilmi Daşdemir'in, "Kemal Kılıçdaroğlu HDP ve PKK’nın adayıdır” sözlerine Habertürk'ten sansür!

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir'in, katıldığı televizyon programında CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Genel Başkanınız (Kılıçdaroğlu), HDP'nin ve PKK'nın genel başkan adayıdır." ifadelerine kullandı. Bu sözleri sonrası tansiyon yükseldi. Moderatörün müdahale etmesi sonrası Daşdemir yayını terk etti.

Habertürk ekranlarında yayınlanan Kübra Par'ın moderatörlüğünü yaptığı Açık ve Net programında gergin dakikalar yaşandı. Sert ifadelerin havada uçuştuğu programda Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir yayını terk etti. İşte haberin detayları...

Hilmi Daşdemir, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, HDP ile görüşmesine tepki göstererek eleştirilerde bulundu. 

Moderetör Kübra Par ise "Çok seslilik adına İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta ve CHP Parti Meclis Üyesi Müslim Sarı'ya, bu sözlerine cevap vermek isterlerse söz hakkı vereceğim." dedi. 

'KANDİL' SÖZLERİ TANSİYONU YÜKSELTTİ

Daşdemir ise Par'ın sözlerine, "İsterseniz Kandil'den de bağlansınlar yayına, onlar da cevap versinler." ifadesiyle karşılık verdi.

Daşdemir'in sözlerine Kübra Par'dan, "Bizim, bir terör örgütünü yayına bağlamak gibi bir alışkanlığımız da yok niyetimiz de yok. Size de daha sakin konuşmanızı öneririm." yanıtı geldi.

KILIÇDAROĞLU'NA YÖNELİK SÖZLERİNE SANSÜR

Stüdyoda CHP Parti Meclis Üyesi Müslim Sarı ile de münakaşa yaşayan Daşdemir, Sarı'ya yönelik olarak, "Sizin partiniz bizatihi terör örgütüne arka çıkan bir partidir. Genel Başkanınız (Kılıçdaroğlu), HDP'nin ve PKK'nın genel başkan adayıdır." ifadelerine kullandı.

Sarı ise Daşdemir'in açıklamalarına tepki göstererek, "Böyle bir üslup olur mu?" dedi. 

YAYINI TERK ETTİ

Sarı ile Daşdemir arasında yaşanan gerilime Moderatör Kübra Par müdahale etti. Daşdemir ise Kübra Par'ın sözleri sonrası mikrofonunu çıkararak yayını terk etti.

Moderatör Kübra Par ve Habertürk'e ise o anlardan sonra sosyal medyadan tepki üstüne tepki yağdı...

İŞTE O TEPKİLER:

 

Hilmi Daşdemir'in, "Kemal Kılıçdaroğlu HDP ve PKK’nın adayıdır” sözlerine Habertürk'ten sansür! ile ilgili etiketler CHP HDP Kübra Par Habertürk
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.