Hikayesi ile sosyal medyayı kaynatan Dokuz Oğuz dizisi resmen başlıyor! İşte konusu ve oyuncuları

FOX TV ekranlarının yeni yapımı olacak olan Dokuz Oğuz dizisi için geri sayım resmen başladı. Peki Dokuz Oğuz dizisinin konusu nedir, ne zaman başlıyor? Oğuz Timi'nin hikayesi nasıl? İşte detaylar…

Son günlerde televizyon kanallarının reyting yarışına sokacağı diziler, sosyal medya kullanıcılarının gündemine oturmaya başladı. Bu kapsamda seyirci, Show TV ekranlarından yayınlanacak olan Aile ile Kanal D ekranlarından yayınlanacak olan Veda Mektubu dizisini merak ederken, bu diziler arasına FOX TV de yeni bir yapım ekledi. Seyirci karşısına Dokuz Oğuz dizisi ile çıkmayı planlayan FOX TV, yayın tarihini de açıkladı.

Bir döneme damga vurmuş olan kahramanlık hikayeleri yeniden popüler olmaya başladı. Bu kapsama TRT 1 ekranları hem Teşkilat hem de Al Sancak dizisi ile seyirci karşısına çıkarken; TV 8 ekranları Sıfırıncı Gün, Show TV ekranları da Sipahi dizisini seyircisi ile buluşturdu. FOX TV ekranları ise bu yarışa Dokuz Oğuz dizisi ile dahil oldu. Bir kahramanlık hikayesini anlatacak olan Dokuz Oğuz dizisinin hikayesi de oyuncu kadrosu da çok dikkat çekti.

DOKUZ OĞUZ DİZİSİ BU HAFTA BAŞLIYOR

Hikayesi ile sosyal medyayı kaynatan Dokuz Oğuz dizisi resmen başlıyor! İşte konusu ve oyuncuları

FOX TV ekranlarından seyirci karşısına çıkacak olan Dokuz Oğuz dizisinin yapımcılığını Gold Yapım üstlendi. Yönetmen koltuğunda Cem Akyoldaş’ı oturtan Dokuz Oğuz dizisinin senaryosunu kaleme alan isim ise Süleyman Çobanoğlu oldu. Pek çok iddialı ismi bir araya getiren Dokuz Oğuz dizisinin konusu ise bir hayli dikkat çekti.

Albay Tomris Toprak’ın komutasında bulunan Yüzbaşı Batur Karanlık’ın sözleşmeli erler; Okan Demirkır ve Yaşar Kayatürk, Teğmen Yiğit Toygar, astsubaylar; Ercan Korkut, Umay Çolpan, Timur Gökay ve Boran Delideniz ile çıkacağı özel tim yolculuğunu anlatan Dokuz Oğuz dizisinin Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde kurulan ‘Oğuz Timi’nin kahramanlıklarını ekranlara getireceği öğrenildi. Dokuz Oğuz dizisinin başlama tarihine ilişkin açıklama ise FOX TV ekranlarından geldi.

DOKUZ OĞUZ DİZİSİ OYUNCULARI İLGİ ÇEKİYOR

Bu hafta itibariyle seyircisinin kantarına çıkmaya başlayacak olan Dokuz Oğuz dizisinin yayın tarihini 28 Ocak 2023 Cumartesi günü olarak belirleyen FOX TV ekranları, dizinin bu haftadan itibaren her cumartesi yayınlanacağını duyurdu. Başrollerini Kubilay Aka (Yüzbaşı Batur Karanlık) ile Yasemin Kay Allen’in (Albay Tomris Toprak) paylaşacağı Dokuz Oğuz dizisinde pek çok ünlü isim de bir araya geldi.

Merak ile beklenilen Dokuz Oğuz dizisinin kadrosunda aynı zamanda; Deniz Işın, Hakan Boyav, Tuncer Salman, Dağhan Külegeç, Kayhan Açıkgöz, Serhan Onat, Rami Narin, Volkan Keskin, Taylan Meydan, Sahra Şaş, Mehmet Çevik gibi iddialı isimler de yer aldı. Dizi, bu cumartesi saat 20.00’de ilk kez seyirci ile buluşuyor.

Hikayesi ile sosyal medyayı kaynatan Dokuz Oğuz dizisi resmen başlıyor! İşte konusu ve oyuncuları ile ilgili etiketler