Hafta sonu hava nasıl olacak? Prof. Dr. Orhan Şen bölge bölge açıkladı

Hafta sonu için plan yapan vatandaşlar havanın nasıl olacağını merak ederken Prof. Dr. Orhan Şen, hava durumuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Şen, İç Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıkların artış göstereceğini aktardı. İşte detaylar...

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, 'Hafta sonu hava nasıl olacak?' sorusunun yanıtını verdi.

Prof. Dr. Orhan Şen, yağışların yerini rüzgara bırakacağını söyledi. Şen, "Bugün, yarın ve pazara da sarkacak. Marmara Bölgesinde kuzeyli rüzgarlar kuvvetli. 70 kilometre/saate kadar çıkabilecek. Aynı zamanda Ege'nin kuzeyinde de bu rüzgarlar kuvvetli görünüyor" dedi.

"KARADENİZDE YAĞIŞLAR SÜRECEK"

Karadeniz bölgesinde yağışlar hafta sonu da sürecek. Prof. Dr. Şen, "Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, orta ve Doğu Karadeniz kıyılarıyla Sakarya, Kastamonu, Ordu, Giresun, Artvin ve Rize çevrelerinde yağış biraz kuvvetli görünüyor" dedi.

"İÇ ANADOLU VE GÜNEYDOĞU'DA SICAKLIK ETKİLİ OLACAK"

Hafta sonu ülkenin birçok bölgesinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Prof. Dr. Şen, "Pazar günü Arabistan Yarımadası'ndan sıcak hava gelecek. Bu sıcak hava İç Anadolu Bölgesi'ni, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyini ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin batısını etkileyecek. Buradaki sıcaklıkları aşırı hale getirecek" ifadelerini kullandı.

"BURALARDA PAZARTESİ-SALI DIŞARI ÇIKMAYIN"

İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yüksek sıcaklık uyarısı yapılıyor.

Prof. Şen de "Ankara, Yozgat, Kırşehir, Konya, Eskişehir, Elazığ, Kahramanmaraş, Malatya civarındaki vatandaşların özellikle pazartesi ve salı günü dışarı çıkmalarını pek önermiyoruz. Çünkü sıcaklıklar yüksek sağlık her şeyden önce gelir" vurgusu yaptı.

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA SICAKLIK NORMALE DÖNÜYOR"

Önümüzdeki hafta ise sıcaklık mevsim normallerine dönecek. Prof. Dr. Şen, "Önümüzdeki 5-6 gün içerisinde İstanbul, Marmara, Ege ve Karadeniz kıyıları olmak üzere sıcaklıkların pek ortalamanın üzerine çıkacak gibi görünmüyor" dedi.

Hafta sonu hava nasıl olacak? Prof. Dr. Orhan Şen bölge bölge açıkladı ile ilgili etiketler hava durumu
GÜNÜN VİDEOSU

135 zehir taciri yakalandı! Bakan Yerlikaya nefes kesen operasyon anlarını paylaştı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Mustafakemalpaşa ilçesi ile Balıkesir'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyondan görüntüler paylaşarak 135 zehir tacirinin gözaltına alındığını ve çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildiğini duyurdu.