Güney Koreli Chaby Han: Türkiye'nin aşılama hızı Kore'den daha fazla!

Uzun bir süredir Türkiye'de yaşayan, "Elin Oğlu" programıyla adını duyuran Koreli sosyal medya fenomeni Chaby, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda Türkiye'nin aşılama hızının Kore'den daha fazla olduğunu belirtti. Chaby yaptığı paylaşımda, "Türkiye'nin aşılama hızı, Kore'den çok daha hızlı" dedi.

15 yıldır Türkiye'de yaşayan ve ilk olarak, "Elin Oğlu" adlı programla tanınan, 28 yaşındaki Güney Koreli sosyal medya fenomeni Chaby Han, aynı zamanda YouTube hesabı üzerinden paylaştığı videolarla da adından söz ettiriyor.

Chaby, bugün Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda Türkiye'nin koronavirüs sürecinde aşılama hızının Kore'den daha fazla olduğunu ifade etti. Chaby, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye'nin aşılama hızı, Kore'den çok daha hızlı. Kore'de hala aşılar yetişmiyor, birinci dozunu olanlar ikinci dozunu aylardır bekliyor. Türkiye'nin aşılama sayısı 100 kişide %54.3, Kore'nin ise %36.3."

Chaby Han

Chaby'nin yaptığı paylaşım kısa süreci içerisinde Twitter'da büyük ilgi gördü ve kullanıcılar, sosyal medya fenomeninin paylaşımını yorum yağmuruna tuttu.

O yorumlardan bazıları şu şekilde: 

Güney Koreli Chaby Han: Türkiye'nin aşılama hızı Kore'den daha fazla! - Resim : 2

 

Güney Koreli Chaby Han: Türkiye'nin aşılama hızı Kore'den daha fazla! ile ilgili etiketler Korona Koronavirüs YouTuber Güney Kore BioNTech chaby han sosyal medya fenomeni koronavirüs aşısı kore aşı
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posteri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asıldı! "Yine Reis, Yeniden Reis"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı. O anları kameraya alan bir vatandaşın "Yine Reis, Yeniden Reis" sloganları attığı görüldü.