Geliri 10 bin TL'nin Altında Olanlara TOKİ'den Ev Müjdesi! Ucuz konut başvurusu başlıyor! İşte başvuru şartları

TOKİ Ucuz Konut başvurusu başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kızılcahamam Kampı'nda Yeni Konut Müjdesi vermişti. 81 ilde 150 bin konut için Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı Harekete Geçti. Geliri 10 bin TL'nin altında Olan Dar Gelirlilere Yönelik TOKİ Ucuz konut Başvuruları Başlıyor.

İstanbul'da Geliri 10 bin TL'nin Altında Olan Dar Gelirli Ailelere Yönelik TOKİ'den ucuz konut Müjdesi geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 81 ilde 150 bin konut için Harekete geçti. TOKİ projeleri ile ilgili Son Dakika açıklamaları Arka Arkaya geldi. Bakan Murat Kurum'un Daha Önce Açıkladığı Konut Projesi Vatandaşların Konut almalarına imkan tanıyor. Geliri 10 bin TL'nin Altında Olanlara TOKİ'den Ev Müjdesi! Ucuz Konut Başvurusu Başlıyor! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı'nda Müjdesini Verdiği TOKİ Ucuz konut hamlesinin detayları belli olmaya devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kira ve konut fiyatlarının artış gösterdiği bu dönemde vatandaşların konut alabilmelerine imkan tanıyacak konut projesinin ayrıntılarını paylaştı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) projesiyle hayata geçecek Ucuz konut hamlesinden yararlanmak isteyen vatandaşların aylık geliri 10 bin TL'nin altında olması gerekiyor. Söz konusu hane halkı aylık gelirinin İstanbul için tutarı 11 bin 500 TL olarak belirlendi.

81 İLDE 150 BİN KONUT BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TOKİ ucuz konut hamlesinde 81 ilde 150 bin konut inşa edilecek. Başvuru şartları arasında T.C vatandaşı olmak, projenin yapılacağı şehirde en az 1 yıl ikamet etmek ve projenin başlayacağı il ve ilçe nüfusuna kayıtlı olmak gerekiyor.

Geliri 10 bin TL'nin Altında Olanlara TOKİ'den Ev Müjdesi! Ucuz konut başvurusu başlıyor! İşte başvuru şartları

Başvuru yapacakların kendisine, eşine ya da velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması gerekli. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor) gerekli.

Geliri 10 bin TL'nin Altında Olanlara TOKİ'den Ev Müjdesi! Ucuz konut başvurusu başlıyor! İşte başvuru şartları ile ilgili etiketler TOKİ ucuz konut toki projeleri toki istanbul 81 il konut
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.