Ezgi Cebeci kimdir, ne yaptı?

Ankara'nın Kocatepe Camisi'nde bir moda çekimi sırasında yaşanan tartışmalı olay sonrasında yönetmen Bilal Kısa ve model Ezgi Cebeci hakkında 'halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama' suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Bu gelişme ardından 'Ezgi Cebeci kimdir?' veya 'Ezgi Cebeci ne yaptı?' soruları araştırılıyor. Peki, Ezgi Cebeci kimdir, ne yaptı? İşte ayrıntılar...

Ankara'nın en önemli dini yapılarından biri olan Kocatepe Camisi'nde moda çekimi yapan yönetmen Bilal Kısa ve model Ezgi Cebeci hakkında ciddi suçlamalarla soruşturma başlatıldı. Kısa'nın sosyal medya hesabında 'Zıtların Uyumu' başlığıyla paylaştığı fotoğraflar, halkın büyük tepkisini çekti. Peki, Ezgi Cebeci kimdir, ne yaptı? Detaylar haberimizde...

Ezgi Cebeci kimdir, ne yaptı?

EZGİ CEBECİ KİMDİR?

Ankara'daki Kocatepe Camisi'nde verdiği 'uygun olmayan' pozların ardından tutuklanan ve bir çok tartışmaya neden olan Ezgi Cebeci, bir sosyal medya fenomeni/modelidir. Yaşı ve nereli belli olmayan Cebeci, Bilal Kısa ile birlikte Ankara Başsavcılığı'nın açıklamalarına göre gözaltına alındı.

Bu olay, cami gibi kutsal bir mekanın ticari amaçlarla kullanılmasına ilişkin geniş çaplı bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Toplumun farklı kesimleri, dinî değerlerin ticari amaçlarla istismar edilmesine karşı duyarlılık gösteriyor.

Kısa, gelen eleştirilere karşılık olarak, niyetinin camiyi olumsuz göstermek değil, huzuru bulacakları yerin cami olduğunu vurgulamak olduğunu belirtti. Ancak, fotoğrafların içeriği ve paylaşımın şekli, halkın bir kesiminde dini değerleri aşağılama olarak algılandı.

Ankara Valiliği, olayın ardından Kısa ve Cebeci hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını duyurdu. Savcılık, ikilinin ikametlerinde yapılan aramalarda suç delillerine el konulduğunu ve dijital materyallerin incelenmeye alındığını belirtti.

Ezgi Cebeci kimdir, ne yaptı? ile ilgili etiketler Ankara
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.