Esma Esad kimdir? Beşar Esad'ın eşi kanser mi?

Esma Esad'in kanser olduğu iddia edildi. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad, hastanede tedavi altına alındı. İddialara göre; Esma Esad'ın kanser nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Peki Esma Esad kimdir? Kanser mi? Beşar Esad'ın karısının hastalığı ne? Detaylar haberimizde...

Esma Esad kimdir? Suriye'deki rejimin lideri Beşar Esad'ın eşi Esma Esad'ın kanser olduğu iddia ediliyor. Gündemde ise Esma Esad'ın yaşamı ve hasatlığının ne olduğu araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki Esma Esad kimdir? Kanser mi? Beşar Esad'ın eşinin hastalığı ne? Merak edilen soruların cevapları detayları ile haberimizde...

Esma Esad kimdir?  Beşar Esad'ın eşi kanser mi?

Esad Rejimi Twitter'dan Esad ve İngiliz eşinin hastanede çekilmiş fotoğraflarını yayınladı. Paylaşılan mesajda "Esma Esad, erken teşhis edilen kötü huylu bir meme tümörünün ardından tedavisinin ilk aşamasına başladı. Cumhurbaşkanlığı ve Çalışma Grubu, Esma Hanım'a acil şifalar diler." ifadesine yer verildi.

Londra'da doğup büyüyen ve eski yatırım bankacısı olan İngiliz asıllı Esma Esed 2000 yılında Beşşar Esed ile evlenmişti.

ESMA ESAD KİMDİR?
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın eşi Esma Esad'ın mesleği bankacılıktır. 43 yaşındaki Esma Esad aslen Suriye'nin Humus kentindendir.

King's College'dan mezun olan Esma Esad, Aralık 2000'de Devlet Başkanı Beşşar Esad ile evlendikten sonra bankacılık kariyerini sonlandırdı.

Londra'da Cromwell Hastanesi'nde kardiyolog olan Fawaz Akhras'ın ve emekli bir diplomat olan Sahar El-Akhras'ın kızı olan Esma Esad, 11 Ağustos 1975 tarihinde dünyaya geldi. Ailesi aslen Humus'dan gelen Esma Esad, Suriye kökenlidir.

Esma Esad, 1996 yılında King's College'dan mezun oldu. Esma Esad Üniversiteden sonra, Avrupa ve Doğu Asya müşterileri ile hedge fon yönetimi bölümü Deutsche Bank Grubu'nda işe başladı. 1998 yılında birleşme ve satın almalar konusunda uzmanlaşmış olan JP Morgan'da yatırım bankacılığı bölümünde çalışmaya başladı.

MEME KANSERİ NEDİR?
Meme kanseri tüm dünyada kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Bu kanser türü akciğer kanserinden sonra, dünya genelinde, rahim ağzı kanseri (serviks) ile görülme sıklığı en yüksek olan kanser türlerindendir. İstatistiklere göre her 8 kadından birinin hayatının belirli zamanında meme kanserine yakalanmaktadır.

Kanser hücreleri genellikle sütün üretildiği, memelerin lobüllerinde ya da memedeki süt dranej kanallarında oluşur. Meme kanseri en fazla menopoz dönemindeki kadınlarda oluşur fakat herhangi bir yaşta da ortaya çıkabilir. Meme kanseri erkeklerde de görülmesine rağmen oldukça nadirdir. Her 100 kadına karşın bir erkekte görülmektedir.

Meme kanserinin belirtilerinden şüphelenildiğinde hızla harekete geçilmelidir. Kanser erken evrede (ilk evrede) teşhis edildiğinde meme kanseri tedavisinin başarı ile sonuçlanma oranı %90’ların üzerinde olmaktadır. Kendi memenizi kontrol ederken şüpheli bir sertlik bulabilirsiniz, hekiminiz klinik meme muayenesinde bir sertlik hissedebilir ya da meme dokusunda anormal bir bölge mamografi ya da göğüs MR’ı gibi bir tarama testinde ortaya çıkabilir.

Esma Esad'ın kanser nedeniyle hastaneye kaldırıldığı iddia edildi. Beşşar Esad'ın eşi Esma Esad kimdir? Hastalığı nedir? Kaç yaşında? gibi soruların yanıtını ve hayatına dair tüm ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Suriye'deki rejimin lideri Beşşar Esad'ın eşi Esma Esad'ın meme kanseri olduğu öne sürüldü. Esad rejiminin haber ajansı SANA'daki haberde, Esma Esad’ın meme kanserine yakalandığı iddia edildi. Haberde, Esma Esad'ın meme kanserinin ilk evresinde olduğu ve kemoterapiye başlandığı belirtildi. Esma Esad'ın hayatına ilişkin bilgiler basında çıkan haberler nedeniyle merak konusu oldu. İşte Esma Esad'ın hayatına dair tüm ayrıntılar...

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın eşi Esma Esad'ın hayatına ilişkin bilgiler basında çıkan haberler nedeniyle merak konusu oldu. King's College'dan mezun olan Esma Esad, Aralık 2000'de Devlet Başkanı Beşşar Esad ile evlendikten sonra bankacılık kariyerini noktalamıştı. İşte, Esma Esad’ın hayatına dair detaylar…

 Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad, kötü huylu bir meme tümörü keşfedilmesi nedeniyle hastanede tedavi altına alındı

Esma Esad kimdir? Beşar Esad'ın eşi kanser mi? ile ilgili etiketler esma esad kimdir Beşar Esad eşi kanser mi
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.