Ermenileri PKK’mı eğitti? Karabağ’daki operasyonda ortaya çıkan gerçek!

Azerbaycan’ın Karabağ’da bulunan Ermeni teröristlere yaptığı operasyonda, PKK gerçeği ortaya çıktı. Bölücü terör örgütünün, 2. Karabağ Savaşı sonrası ve son operasyon öncesi, Ermeni teröristleri hendek, tünel, bomba eğitimi ve meskûn mahal savaşı için eğittiği ifade edildi.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

MEVLÜT YÜKSEL/ÖZEL HABER

Karabağ’da Ermenilerin terör örgütleri ve teröristlerle ilgili her gün yeni gerçekler ortaya çıkıyor.

KARABAĞ’DA ERMENİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE MODERN SİLAH VE MÜHİMMAT VERİLMİŞ!

Azerbaycan Ordusu’nun Karabağ’da 25 saatte gelen zaferin ardından, şehirlerdeki terörist, silah ve mühimmat arama çalışmaları devam ediyor. Azerbaycan ordusu, Karabağ’da yaşayan Ermenilerin olduğu çeşitli yerlere gizlenmiş, bir orduyu donatacak zırhlı araç, füze, mühimmat ve teçhizat ele geçirdi.

Savunma Bakanlığı, Karabağ’da uzun yıllardır yasa dışı olarak faaliyet gösteren İsviçreli Base Metals şirketine ait binaların da askeri amaçla kullanıldığının belirlendiği açıkladı. Bakanlığı açıklamasında, el konulan askeri teçhizat, silah ve mühimmatın listesine ilişkin şu bilgiler paylaşıldı:

"4 tank, 1 piyade zırhlı aracı, 3 Zastava monteli zırhlı araç, 2 top, 12 obüs, 12 havan topu, 468 mayın, 956 havan topu yükleme aracı, 441 havan topu mermisi, 22 bomba atar, 46 bomba atar mermisi, 313 ateşli silah, 66 bin 242 mermi, 50 füze, 300 patlatıcı, 62 el bombası, 3 Fagot tanksavar, 28 uçaksavar, 1 mühimmat ikmal aracı, 1 TOR M2 uçaksavar."

KARABAĞ’IN İÇİ BARUT FIÇISINA ÇEVRİLMİŞ!

Karabağ’da yaşayan ve kendilerine sözde devlet kuran Ermeni teröristlerin, bölgeyi adeta bir barut fıçısına dönüştürüğü anlaşılmıştı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, "Silahsızlandırma sürecinin ilk 3 günü, işgal yıllarında Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinin askeri depo sayısı ve biriktirilen silah ve mühimmat bakımından dünyanın en militarize bölgesine ve barut fıçısına dönüştürüldüğünü ortaya koydu. Nüfus ve yüz ölçüm oranına göre bölgenin bu kadar militarize edileceğini beklemiyorduk. Silahsızlanma ve silahsızlandırma, yeniden entegrasyonun temel bileşenleridir." ifadelerini kullandı.

ABD’NİN ERİVAN BÜYÜKELÇİLİĞİNDE 5 BİN PERSONEL BULUNUYOR!

Öte yandan, uluslararası diplomasi uzmanları, Ermenistan’ın ABD ile yaptığı ortak tatbikata dikkat çekerek, Kafkaslar’da Amerika’nın rolü için “ABD’nin Erivan’daki büyükelçiliğinde 5 bin personel çalışıyor. Bu başkentin nüfus ve coğrafyası düşünüldüğünde bu olağanüstü bir sayı olarak ortaya çıkıyor." değerlendirmesinde bulundu.

KARABAĞ’DA BULUNAN TERÖRİSTLERİ PKK MI EĞİTTİ?

Öte yandan, Türkiye’nin 40 yılı aşkın bir süreden beri mücadele ettiği bölücü terör örgütünün, Karabağ’da bulunan 10 binden fazla ermeni teröristi eğittiği iddia edildi.

SuperHaber'in güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre; terör örgütü PKK, 2. Karabağ Savaşı sonrası 200 eğitilmiş militanı Erivan üzerinden Karabağ’a yolladı. Burada bulunan Ermeni gençlerini eğiten PKK, bundan bir yıl önce, bu kez 100 militanı Karabağ’a yolladı. PKK’lı teröristler, Ermeni teröristleri başta her türlü silahı kullanma ile beraber hendek, tünel, bomba eğitimi ve meskûn mahal savaşı için eğittiği ortaya çıktı.

Ermenileri PKK’mı eğitti? Karabağ’daki operasyonda ortaya çıkan gerçek! - Resim : 2

HANKENDİ’DEKİ PATLAMA ERMENİ TERÖRİSTLERİN PROVOKASYONU İDDİASI!

Bu arada geçtiğimiz gece Hankendi şehrinde Ermenilere ait bir yakıt istasyonun da, 125 kişinin öldüğü ve 290 kişinin de yaralandığı patlamanın, tesadüfi bir patlama olmadığı ifade edildi.

Karabağ’da yapılan operasyon sonrası şehirde kendilerini gizleyen, sabotaj uzmanı Ermeni teröristlerinin olduğu bildirilerek, patlamanın Azerbaycan’ın aleyhine propaganda için yapılmış olduğu öne sürüldü.

Ermenileri PKK’mı eğitti? Karabağ’daki operasyonda ortaya çıkan gerçek! ile ilgili etiketler Ermenistan PKK Azerbaycan
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.