Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? 2019...

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Geçtiğimiz yıl başlayan ikramiye ödemeleri bu yıl da devam edecek. Emeklilere verilen 1000 TL bayram ikramiyesinin bu yıl ne kadar olacağı ve zam gelip gelmediği merak konusu. Konu hakkında internette araştırma yapanlar 2019 emekli bayram ikramiyesi kaç para sorusuna yanıt aranıyor. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki emekli bayram ikramiyesi bu yıl ne kadar olacak? İşte detaylar...

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Geçtiğimiz yıl bayram ikramiyesini ilk kez alan emekliler, bu yıl da bayramın yaklaşmasıyla birlikte ikrameyede zam olup olmadığını araştırmaya başladı. Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak, zam geldi mi gibi sorulara yanıt aranıyor. Konu hakkında tüm ayrıntılar ve bu soruların yanıtları haberimizde. Peki 2019 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Kaç para? İşte detaylar...

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? 2019...

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Milyonlarca emekliyi heyecanlandıran haber geldi. Tüm emekliler bayram ikramiyesi ile ek gelire kavuştu.

Bu yıl Ramazan Bayramı ikramiyesinin 27-31 Mayıs, Kurban Bayramı ödemesinin de 5-9 Ağustos arasında verilmesi beklenirken, emekliler bin liralık tutarın artırılmasını istiyor.

TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ÇAĞRI

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), "İkramiyeler, 2019 ve sonraki yıllar için emekli aylıkları artışına endekslensin" çağrısı yaptı.

NE KADAR ARTAR?

Bu talep hayata geçerse, ikramiye tutarı Ocak ve Temmuz aylarında güncellenecek.

Ocak'ta SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranı olan yüzde 10.19, memur emeklilerine ise toplu sözleşme artışı ve fark olarak yüzde 10.73 zam yansıtılmıştı.

Eğer artış SSK ve Bağ- Kur'luların zamlarına endekslenirse, Mayıs ikramiyesi bin 101 lira 90 kuruşa çıkacak.

Temmuz'da ise bu tutara 2019'un ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam yansıtılacak.

Yani Ağustos ikramiyesi daha da yüksek olacak. Eğer artış memur emeklilerininkine endekslenirse de Mayıs'ta bin 107 lira 30 kuruş, Ağustos'ta bin 162 lira 67 kuruş ikramiye ödemesi yapılabilecek.

Emekliler verilecek kararı merakla bekliyor.

 

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? 2019... ile ilgili etiketler 2019 emeklilik zam bayram
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.