Dünyanın en büyük tişörtü! Dikilmesi 1 ay sürdü...

Guinness Dünya Rekorları, 108 metre (357,48 fit) uzunluğunda ve 73 metre (241,08 fit)  genişliğindeki bir giysinin resmi olarak dünyanın en büyük tişörtü olarak onaylandığını duyurdu.

Dünyadaki enlerin kayıt tutma kuruluşu olan Guinness, Kaufland Romanya ve Federatia Romana işbirliğinde, Romanya sakinlerini geri dönüşüm programlarına katılmaya teşvik etmek için uçuk bir geri dönüşüm programı düzenledi. Geri dönüşümlük malzemelerden devasa bir tişört oluşturmak için Romanyalı terziler ve vatandaşlar bir araya geldi.

Dünyanın en büyük tişörtü, 500.000'den fazla geri dönüştürülmüş plastik şişeden yapıldı ve bir ay boyunca bir terzi ekibi tarafından dikildi.

Organizatörler, 120'den fazla gönüllüden oluşan bir ekibin Bükreş'teki Arcul de Triumf Ulusal Rugby Stadyumu'nda tişörtü açmasının koca bir gün sürdüğünü söylediler.

Organizatörler, tişörtün şimdi de ihtiyacı olan çocuklara dağıtılmak üzere yaklaşık 12.000 normal beden tişört yapılmak üzere tekrar kullanılacağını söyledi.

Dünyanın en büyük tişörtü! Dikilmesi 1 ay sürdü... ile ilgili etiketler Guinness
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.