Dolarda son durum! 5 Mayıs 2016 Dolar ne kadar oldu?

Yaşanan siyasi gerilim nedeniyle dün gece 3 liraya yaklaşan dolar, Perşembe gününe 2,93 seviyesinde başladı. Bu gün saat 14:00 civarı  2,94'ü geçen kur 2,93 civarında seyrediyor.

4 Mayıs Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında gerçekleşen gergin görüşmenin ardından dolar AK Parti'de olağanüstü kongreye gidileceği haberiyle daha da yükseldi.

Kur Çarşamba gecesi illikit piyasada 2.9765 seviyesini test ettikten sonra bu sabah 2.93 seviyesinde güne başladı.

Geçen hafta dolardaki küresel zayıf seyre paralel altı ayın en düşük seviyeleri olan 2.80'in altında işlem gören dolar/TL dün güne 2.85'in hemen üzerinde başladıktan sonra 4 Ayıs Çarşamba günü Erdoğan Davutoğlu görüşmesi öncesinde 2.8850 civarında işlem görüyordu.

TL'nin dolar karşısındaki kaybı yüzde 6'yı da aştı

TL'nin böylece dolar karşısında geçen haftadan beri değer kaybı yüzde 6'yı da aşmış oldu. Euro da 3,36 liranın üzerine kadar çıktı.
Analistler, küresel piyasalarda risk iştahının azalmasıyla doların diğer para birimleri karşısında değer kazandığını belirterek, yurt içinde ise siyasi gelişmelerin piyasaların odak noktasına yerleştiğini belirtiyor.

Dolarda kritik seviyeler! Dolar ne kadar oldu?

ABD'de yarın açıklanacak tarım dışı istihdam verisinin doların yönü üzerinde belirleyici olabileceğini dile getiren analistler, dolar/TL'de 2,98 seviyesinin direnç, 2,9150 seviyesinin destek konumuna geldiğini kaydediyor.

Dolarda son durum! 5 Mayıs 2016 Dolar ne kadar oldu? ile ilgili etiketler Haber