Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye Yüzyılı mesajı! 'Yükselişimiz devam edecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı. Türkiye Yüzyılı'na vurgu yapan Erdoğan mesajında, "Dün “2023” demiştik, Allah’a şükür mahcup olmadık. Bugün “Türkiye Yüzyılı” diyoruz, inşallah yine mahcup olmayacağız. Türkiye’nin yükselişi devam edecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.Türkiye Yüzyılı'na vurgu yapan Erdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

''Büyük Taarruz’un üzerinden 101 yıl, Cumhuriyetimizin kuruluşunun üzerinden 100 yıl geçtiği şu dönemde milletçe aynı hissiyatla, aynı azimle, aynı kararlılıkla Türkiye Yüzyılı vizyonu etrafında kenetlendik. Acısıyla tatlısıyla bir asrı geride bırakarak aslında her biri diğerinin vârisi ve temsilcisi devletler silsilemizin son halkası Cumhuriyetimizin dayandığı köklerin derinliğini ve sağlamlığını ispatladık. Ülkemizi terör örgütlerinin saldırılarıyla, küresel siyasi ve ekonomik güç aygıtlarının sinsi emelleriyle, birliğimize ve beraberliğimize yönelik nice tuzaklarla dize getirmek isteyenlere milletçe eyvallah etmedik. Cumhuriyetimizin mayasını teşkil eden millî iradenin üstünlüğü ilkesine hep birlikte bağlı kalarak tüm oyunları bozduk, tüm senaryoları yırtıp attık.   Türkiye’yi tıpkı eskiden olduğu gibi yeniden kendi içine kapatmak; kısır çekişmelerin, anlamsız kavgaların, kimseye faydası olmayan tartışmaların içine çekmek için uğraşanlara rağmen bu başarıyı elde ettik. Dünyayı okuyan, Türkiye’nin gerçek potansiyelini bilen, sahip olduklarının öneminin farkında bulunan milletimizle birlikte hedeflerimize adım adım ilerlemeyi sürdüreceğiz. Dün “2023” demiştik, Allah’a şükür mahcup olmadık. Eğitimiyle, sağlığıyla, güvenliğiyle, adaletiyle, ulaşımıyla, enerjisiyle, sanayisiyle, ticaretiyle, tarımıyla, sporuyla, sosyal destekleriyle Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır bir altyapı kurduk. Bugün “Türkiye Yüzyılı” diyoruz, inşallah yine mahcup olmayacağız. Bölgesindeki tüm krizlerin çözüm adresi, mazlumların umudu, güvenliği ve refahı konusundaki tüm tehditleri bertaraf etmiş, sahip olduğu siyasi ve askerî gücünü dostlarıyla paylaşan Türkiye’nin yükselişi devam edecek.''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye Yüzyılı mesajı! 'Yükselişimiz devam edecek' ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.