"CHP’yi gömmeye mi hazırlanıyor da helallik istiyor?"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürpriz "helalleşme" çıkışına Fatih Altaylı'dan ilginç bir tepki geldi. Altaylı, "CHP’yi gömmeye mi hazırlanıyor da helallik istiyor?" diye sordu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayımladığı bir video ile 'helalleşme' kararı aldığını duyurdu.

Kılıçdaroğlu, "Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım" dedi.

CHP liderinin bu çıkışına ilginç tepkiler de geldi. Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde "Helal meselesi" başlığını taşıyan bir yazı kaleme alarak Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Kampanyanın içeriğini henüz tam anlayamadığını belirten Altaylı, "Helalleşmek değerlidir elbette ama hukuki bir kavram olmadığı için siyasetteki anlamını çözemedim. Genelde musallada, cenaze namazı sırasında helallik istenir. Acaba CHP’yi gömmeye mi hazırlanıyor da helallik istiyor diye de düşünmedim değil." ifadelerini kullandı.

 

 

"CHP’yi gömmeye mi hazırlanıyor da helallik istiyor?" ile ilgili etiketler Kemal Kılıçdaroğlu CHP Fatih Altaylı helalleşme
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.