Bugüne kadar gelen görüntülerin en dehşeti: Otoyol boyunca çocuk, kadın kim varsa öldürüldü!

Al Jazeera, İsrail askerlerinin bir otoyol boyunca çocuk, kadın kim varsa vurduğu çok sayıda öldürülmüş Filistinlinin görüntülerini paylaştı. Bugüne kadar gelen görüntülerin en korkuncu olan video İsrail'in katliamını gözler önüne seriyor.

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim sabahı "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlatmasının ardından, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sürüyor.

HAYATINI KAYBEDEN SAYISI 10 BİNE YAKLAŞTI

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 9 bini geçti
Gazze'nin 2,3 milyonluk nüfusunun yarısı çocuklardan oluşuyor ve Gazze'de ilk 3 haftada öldürülen çocuk sayısı, dünyada son 3 yılda öldürülen çocuk ortalamasını aştı.

ÖLENLERİN YÜZDE 40'DAN FAZLASI ÇOCUK

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre, 7 Ekim'den bu yana devam eden çatışmalarda öldürülen 7 bin 28 Filistinlinin yüzde 40'tan fazlası çocuk.

İngiltere merkezli sivil toplum örgütü Save The Children'ın (Çocukları Kurtarın), Hamas kontrollü sağlık yetkililerine dayandırdığı verilere göre, Filistin'de 3 haftada 3 binden fazla çocuk öldürüldü.

GÖRÜNTÜLER DEHŞETE DÜŞÜRDÜ

Bölgeden gelen görüntüler de vahşetin boyutunu gözler önüne seriyor. 

Al Jazeera, İsrail askerlerinin bir otoyol boyunca çocuk, kadın kim varsa vurduğu çok sayıda öldürülmüş Filistinlinin görüntülerini paylaştı. 

 

 

 

Bugüne kadar gelen görüntülerin en dehşeti: Otoyol boyunca çocuk, kadın kim varsa öldürüldü! ile ilgili etiketler İsrail Filistin Gazze

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.