Börülce Köftesi tarifi! Sağlıklı ve az kalorili Börülce köftesi nasıl yapılır? Börülceye neler eşlik ediyor neler!

Börülcenin salatasından tutun türlü türlü yemeğine kadar her halini biliyor olabilirsiniz. Ancak ondan nefis köfteler yapılabileceğiniz ilk kez duyacaksınız. Çanakkale'nin yöresel börülce köftesi lezzetine muhteşem tatlar eşlik ediyor. İyi ki de ediyor. Peki börülce köftesi nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir?

Çanakkale'nin en güzel ve en leziz yöresel tatlarından olan börülce köftesi tarifini sizler için araştırdık. İçinde ne var diyorsanız hemen belirtelim: Bu tarifin içinde bolca baharat, domates, soğan, un ve yumurta yer alıyor. Şehre giderseniz börülce köftesinin tadına bakmadan dönmek büyük bir pişmanlık olur.

SAĞLIKLI VE AZ KALORİLİ BÖRÜLCE KÖFTESİ TARİFİ!

Yapımı kolay ve sağlıklı olan börülce köftesini daha önce denemeyenler için börülce köftesi tarifini araştırdık. Çanakkale'nin leziz ve az kalorili nefis köftesinin tarifine geçelim.

2 su bardağı haşlanmış kuru börülce
2 adet yumurta
1 adet kapya biber
1 adet yeşil biber
100 gram tulum loru
1/2 demet yeşillik karışımı
(maydanoz,dereotu,nane)
1 çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı tuz
2 diş sarımsak
1 adet yeşil soğan

Kuru Börülce Köftesi | Bilmediklerimiz

BÖRÜLCE KÖFTESİ HAZIRLANIŞI!

Kuru börülceleri haşlayın.
Haşlanmış kuru börülceleri robotta çekin

Daha sonra yeşillikleri soğanları sarımsağı incecik kıyın tüm malzemeleri karıştırıp yoğurun.
Elinizle iri köfteler yapın. Yağlı kağıt üzerinde 200 derecede fırında 15 -20 dakikada servise hazırdır. Afiyetler olsun!

Börülce Köftesi tarifi! Sağlıklı ve az kalorili Börülce köftesi nasıl yapılır? Börülceye neler eşlik ediyor neler! ile ilgili etiketler Yemek börülce köftesi tarifi börülce köftesi nasıl yapılır