'Benim ömrümden ne kadar kaldıysa senin ömrüne eklensin'

Bursa'da felçli 80 yaşındaki Adike Çakmak’ın son arzusu, çok sevdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı görebilmek... Yaşlı kadın, "Benim ömrümden ne kadar kaldıysa senin ömrüne eklensin" diyor

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Adike Çakmak'ın bu hayattaki  son arzusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bir kez olsun görebilmek...

Adike Çakmak'ın 59 yıl önce Trabzon’a bağlı Çaykara ilçesinde geçirmiş olduğu kaza sonucunda elleri ve ayakları felç oldu.
İnegöl’e yıllar önce ailesi ile birlikte yerleşen Çakmak, yıllar sonra eşini kaybedince yalnız başına yaşamaya başladı. Çakmak, hayatını hayırseverlerden ve İnegöl Belediyesinden gelen yardımlar ile sürdürürken, evinin temizliğini, sobasını yakmayı, engelli olmasına rağmen kendisi yapıyor.

MİTİNGE GİTTİ, GÖREMEDEN DÖNDÜ

Adike Çakmak’ın hayattaki son arzusu ise 'dünya gözü ile bir kez Erdoğan'ı görebilmek'. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görebilmek için her yolu deneyen Çakmak'ın çevresindekilerden rica ederek Erdoğan’ın Bursa mitingine gittiği ancak Cumhurbaşkanını göremeden geri döndüğü öğrenildi.

HEYECANLA BEKLİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Ekim Çarşamba günü 42. MODEF EXPO Uluslararası Mobilya Fuarı ziyareti için İnegöl’e geleceğini duyan Çakmak, 'Cumhurbaşkanını belki görürüm' umuduyla büyük bir heyecanla bekliyor.

Erdoğan ile kendisini görüştürmeleri konusunda yakın çevresinden, torunlarından, yeğenlerinden yardım isteyen Adike Çakmak, akrabalarına, "Beni reis-i cumhurumuz ile bir kere görüştürün, yoksa size hakkımı helal etmem" dedi.

ERDOĞAN'A SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da seslenen Çakmak, "Bursa’ya kadar gittim ama seninle görüşemedim. İnşallah görüşeceğim. Çok sevgili reis-i cumhurum. Seni görmeyi çok istiyorum. Ama görüşene kadar inanmıyorum, çünkü çok yalvardım, olmadı. İnşallah şimdi olur. Sadece Türkiye’nin değil, bütün dünyanın lideri ile görüşmeyi çok istiyorum. Size çok teşekkür ederim, ben ve benim gibi olanlar, mağdurlar, engelliler, dertliler, hastalar, senin kanunundan, senin konuşmalarından, senin yardımından hepimiz faydalanıyoruz ve hepimiz memnunuz. 59 senedir felçliyim. Malulen maaş alıyorum, ilk aldığım zamanlar aldığımız maaş azdı ve yetmiyordu. Sen reis-i cumhur olduktan sonra arttı ve şimdi 1750 Türk Lirası oldu. Sizi göreceğim ümidiyle çok heyecanlıyım. İnşallah bu heyecan seni görünce bitecek. Çok teşekkür eder, gözlerinden öperim. Ben senden çok çok memnunum, Rabbim ömrünü uzun etsin. Benim ömrümden ne kadar kaldıysa senin ömrüne eklensin” ifadelerini kullandı.

'Benim ömrümden ne kadar kaldıysa senin ömrüne eklensin' ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Bursa Cumhurbaşkanı Erdoğan Adike Çakmak
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.