Bakan Yıldırım: Ben gaza gelmem!

Kamuoyunda adı Başbakanlık adayları arasında geçen Bakan Binali Yıldırım, bu yöndeki sorulara kısa bir cevap verdi: Ben gaza gelmem.

AK Parti’nin 22 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongresinde ismi genel başkan aday adayları arasında geçen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a AK Parti kulisinde milletvekilleri ve partililerden yoğun ilgi oldu. Yıldırım adaylığı ile ilgili sorulara gülerek, “Ben gaza gelmem” yanıtını verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevden ayrılma kararının ardından kulislerde genel başkan adayları arasında Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın ismi öne çıkıyordu.

Son günlerde Meclis çalışmalarına katılmayan Binali Yıldırım az önce AK Parti kulisine geldi. Sakin ve sessiz havanın estiği kuliste bir anda dalgalanma yaşandı. Milletvekilleri Binalı Yıldırım’ın etrafında toplanarak sohbet ettiler.

Genel Kurul salonunda bulunan AK Parti milletvekilleri Yıldırım’ın geldiğini öğrenince kulise çıkarak sohbet grubuna katıldı. Yıldırım tüm miletvekilleri ile gruplar haline sohbet etti. Yıldırım bu durumu görüp adaylığı ile ilgili soru sormak isteyen gazetecilere de, “Ben gaza gelmem. Şimdi konuşma zamanı değil” dedi.

Bakan Yıldırım: Ben gaza gelmem! ile ilgili etiketler Haber