Bakan Dönmez duyurdu! Doğal gaz arama çalışmalarının Ordu ve Rize açıklarına kayabilir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğal gaz arama çalışmalarının Ordu ve Rize açıklarına kayabileceğini söyledi. İşte detaylar...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'den yeni müjdeler getirmesi muhtemel olan doğal gaz sondajlarına ilişkin olarak CNN Türk'e açıklamalarda bulundu.

Bakan Dönmez duyurdu! Doğal gaz arama çalışmalarının Ordu ve Rize açıklarına kayabilir

Bakan Dönmez'in öne çıkan açıklamaları şu şekilde:

Sakarya Gaz Sahası'ndan yeni müjde gelebilir. Tuna 1 ve Amasra 1 kuyusunu açıklamıştık. Çaycuma 1 kuyusuyla birlikte yeni keşif açıklamıştık. Komşu sahalarda keşif çalışmaları devam edecek. Ordu açıklarına kayabiliriz. Petrol açısından ümitli olduğumuz Rize açıkları var. Sakarya Gaz Sahası'ndaki sahanın üretime hazırlanması için çalışmaları sürdürüyoruz, Mart sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz. Gemilerimiz boşa çıktıkça yeni alanlara göndereceğiz.

ELEKTRİK VE DOĞAL GAZA İNDİRİM MÜJDESİ 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Fatih Dönmez Doğal Gaz ve elektrik için indirim gelebileceğini söylemişti.

Bakan Dönmez "2-3 aydır uluslararası piyasalarda bir miktar gevşeme var. Sanayici ve büyük tüketicilere maliyet bazlı fiyatlandırma yapılıyordu. Gerileme olunca yansıtıyoruz. Büyük tüketiciler ve sanayiciler şu an bir miktar daha indirimli almış olacaklar. Şubat başı itibarıyla doğal gazda yüzde16, elektrikte bunu yansıması yüzde 13 ile 16 arasında değişir. Elektrik borsasındaki serbest fiyatları izleyeceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Dönmez duyurdu! Doğal gaz arama çalışmalarının Ordu ve Rize açıklarına kayabilir ile ilgili etiketler ekonomi doğal gaz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı