Ayşe Arman Hürriyet'ten kovulacak mı?

İrfan Değirmenci'yi kovan Aydın Doğan Ayşe Arman'ı da kovacak mı?

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun FETÖ'cü MİT TIR'ı kumpası davasında hüküm giymesi üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Ankara'dan İstanbul'a "adalet" yürüyüşü başlatıldı.

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki CHP korteji, on dokuzuncu gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor.

dewfeeeeeewfe

- DOĞAN GRUBU'NUN "TARAFSIZLIK" İLKESİNİ BÖYLE ÇİĞNEDİ...

Yürüyüş bugün Kocaeli’nin Kartepe İlçesi Eşme Mahallesi’ndeki noktadan başladı. Etabın bugünkü bölümüne Hürriyet yazarı ve röportajcısı Ayşe Arman da katıldı.

Yürüyüşten fotoğraflar paylaşan Arman, sosyal medyada, "Yürüyüşü'nün 19. günü ben de katıldım. Hep severdim Kemal Kılıçdaroğlu'nu, şimdi hayranlık duyuyorum. Adalet için yürüyen herkese de saygı duyuyorum. Temposu müthiş Kemal Bey'in, neşeli, dinamik, kararlı. Hem yürüyor hem sohbet ediyor. İki etap bitti, önce 6 km, sonra 4.5. Şimdi ara var. Herkes çimlere oturmuş sohbet ediyor. Rengarenk bir topluluk var. Her yaştan, her kesimden insan. Hiç bi taşkınlık yok. Bu insanların istediği tek şey... Hak... Hukuk... Adalet... Hepimiz bunu istemiyor muyuz?????" diye yazdı.

fwfcIkwefewggg

Ayşe Arman, ayrıca yürüyüşten, kamuoyunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik kin ve öfkesiyle tanınan Levent Gültekin ile de bir fotoğrafını paylaşarak, "Sabah karşılaştık. ️O da #adaletyürüyüşü'ne benim gibi bugün ilk kez katılmış... Son dönemlerin en cesur kalemlerinden #leventgültekin... Pek şıktı mavi gömleğiyle. Ama 10.5 km sonra, o mavi gömlek ter içinde kaldı. Herkes bu halde. 4 kere filan üst değiştirmek gerekiyor. Ki biz şanslıyız, yine de hava iyi bugün, dün ve evvelki gün fenaymış. Saat 17:00'ye kadar ara verildi sonra tekrar 8 km????????????????Her gün toplam 17-18 km. Ama sohbet de çok iyi ve düz yol ve yol kenarında insanlar alkışlıyor, erik ikram ediyor, çok coşkulu ve anlamlı. Yani... 'Yürüsem mi yürümesem?' mi diye düşünenler varsa kesinlikle a) şıkkı. Bu, gerçekten partiler üstü bi şey.." ifadelerini kullandı.

AYŞE ARMAN HÜRRİYET'TEN KOVULACAK MI?

Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın CHP'nin "adalet" yürüyüşüne bizzat katılarak, takipçilerini yürüyüşe katılmaya davet etmesi üzerine gözler Doğan Yayın Grubu yönetimine çevrildi.

Aydın Doğan medyası, Cumhurbaşkanlığı sistemi referandumu öncesi "hayır" oyu kullanacağını açıklayan Kanal D spikeri İrfan Değirmenci'nin işine "tarafsızlık ilkesine uymadığı" gerekçesiyle son vermişti.

ewjfewfewfggggh

Kanal D'nin "tarafsızlık" bahanesiyle Değirmenci'nin işine son verirken aynı yayın grubunda yer alan Hürriyet yazarı Ayşe Arman'a "adalet" yürüyüşüne katılması nedeniyle yaptırım uygulayıp uygulamayacağı merak konusu oldu.

Kanal D, İrfan Değirmenci'nin görevine son verirken kamuoyuna ilkelerini şu ifadelerle ilan etmişti...

- Kanal D'den basın açıklaması...

Kanal D'den duyuru

Doğan Yayın Grubu olarak “tarafsızlık” en temel ilkemizdir.

Yayın İlkeleri’mizi, uluslararası yayıncılık anlayışını dikkatle inceleyerek ve kendi tecrübelerimizi değerlendirerek oluşturduk. Yayınlarımızı yıllardır bu İlkeler ışığında sürdürüyoruz ve bundan sonra da aynı hassasiyetle sürdürmeye kararlıyız. Bağımsız bir yayın kuruluşu olarak varoluşumuzun en büyük dayanağı budur.

Arkadaşlarımızdan en öncelikli beklentimiz, kamuoyunda tartışılan konularda taraf tutar şekilde davranmaktan kaçınmaları.

Bu ilkemiz, ekrandaki yayınlarımız kadar, çalışanlarımızın sosyal medya paylaşımlarını da kapsıyor.

Sosyal medya konusundaki hassasiyetimizi defalarca dile getirdik, bütün arkadaşlarımızla paylaştık.

Arkadaşımız İrfan Değirmenci, sosyal medyada, 10 Şubat tarihinde yazdığı mesajlarla, açıkça kamuoyu gündeminde tartışılan bir konuda taraf olmuştur.

Bu nedenle kendisiyle iş akdimizi sonlandırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. / SuperHaber

Ayşe Arman Hürriyet'ten kovulacak mı? ile ilgili etiketler Ayşe Arman Aydın Doğan Hürriyet Kanal D irfan değirmenci adalet yürüyüşü doğan grubu
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.