Askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yerleri nasıl öğrenilir?

Vatani görevini yerine getirmek için askere gidecek olan vatandaşlar, son gelişmeleri merakla takip ediyor. Milli Savunma Bakanlığı Kasım 99/4 celbinin askerlik yerlerinin açıklanacağı günü geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Peki, Askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yerleri nasıl öğrenilir? Detaylar haberimizde..

Askere gidecek olan birçok kişi vatani görevlerini yerine getireceği yerin neresi olduğunun açıklanmasını merakla bekliyor. Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter adresinden, ekim, kasım ve aralık celp dönemlerine ilişkin açıklama geçtiğimiz günlerde yapıldı. Askere gidecek olan birçok vatandaş merakla beklemeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı yerlerin  23 Eylül 2019 Pazartesi günü açıklanacağını duyurdu. Peki, Askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yerleri nasıl öğrenilir? Detaylar haberimizde..

Askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yerleri nasıl öğrenilir?

ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Milli Savunma Bakanlığı, Kasım 99/4 celbinin askerlik yerlerinin bugün açıklanacağını duyurdu. Fakat şu an için 'askerlik yerleri açıklandı' duyurusu yapılmadı.

ASKERLİK YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Er adayları askerlik yerleri bilgisini e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. e-Devlet'e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT'den kimlikleri karşılığında alabilecekler. T.C kimlik numarası ve PTT'den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıkladıktan sonra kendilerini kapsayan hizmeti seçmeli. “Hizmet Adı” kutucuğuna kısa dönem askerler “Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama”, uzun dönem askerler ise “Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama” ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan er adayları, askerlik yerlerini bilgisini edinebilecek. Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi alınabilecek.

Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

Askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yerleri nasıl öğrenilir? ile ilgili etiketler Milli Savunma Bakanlığı 2019 asker askerlik
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.